Lanovkou na vrchol Gabühel - 1,625 m.n.m

24.08.2022

Úplně na stejném místě jako je lanovka na Bürglalm - tedy v obci Dienten, kde jsme bydleli, najdete kabinovou lanovku na vrchol Gabühel. Výjezd nahoru je opět v ceně Hochkonig card (jinak 55 € s 1 dítětem od 6 -14 let). 👉 POZOR! v ceně karty je i lanovka Hochmaisbahn, kterou najdete v obci Hinterthal a ta vede na stejné místo - tzn. na Gabühel. 

Na Gabühel jsme se tedy vydali z Dientenu hned po snídani. Jednak proto, že nám vysvitlo sluníčko a chtěli jsme si užít krásných výhledů, a jednak proto, že tato lanovka během našeho pobytu byla v provozu jen 1 den. Cesta nahoru trvala asi jen 4 minutky. 

Výlet na Gabühel určitě doporučuji, především, když je pěkně. Toto místo je už více babyfriendly než vrchol Bürglalm a výhledy jsou vážně nádherné. Pokud máte starší děti, určitě si z vrcholku můžete dát nějakou tu tůru. My měli ještě spoustu dalších plánů, proto jsme se spíš jen kochali výhledy, zašli si k jezírku a k chatě Gabühelhutte, kde se můžete občerstvit. 

👉 Nad horní stanicí lanovky najdete kostelík, houpačky a dřevěnou maketu koně. U zmíněné chaty pak ohradu s kozami, králíčky, pískoviště či houpačku.