Lanovkou na Bürglalm - (1,655 m.n.m.)

24.08.2022
  • Trasa: tam a zpět 1,5 km 
  • Náročnost: mírná, zpět do mírnějšího kopce 
  • Kočárek: ANO
  • Lanovka v ceně Hochkonig card (jinak 55 € s 1 dítětem nad 6 let - 14 let) 

Lanovku na Bürglalm najdete na začátku obce Dienten am Hochkönig. Nachází se na stejném místě jako místní Informační centrum.

Jedná se o moderní 6-ti sedačkovou lanovku, která se dá uzavřít, kdyby vás po cestě zastihl déšť jako nás :-) 

My se na vrchol vypravili v podstatě hned po našem příjezdu, hned jak jsme naházeli kufry do pokoje. Měli jsme docela časté přeháňky a obavu z možné bouřky, tak jsme využili toho, že byla lanovka zrovna otevřená a že byla vlastně v místě pobytu. 

Před IC je dřevěný vláček a u dolní stanice lanovky je menší hřiště s lezeckou stěnou a malý nafukovací hrad. Poté, co vás lanovka vyveze nahoru (cesta trvá přibližně 7 minut) se už můžete kochat výhledy. 

Vydat se můžete buďto na vyhlídku Wastlhöhe (přibližně 30 minut chůze) nebo si udělat jako my krátkou procházku k chatě Bürglalm. Dorazíte až k jezírku, kde jsou pro děti tabule, které je seznamují se zemědělstvím a okolní krajinou. Text je ale bohužel jen v němčině. 

Není to určitě top výlet pro děti, nahoře pro ně není nic speciálního. Brala bych to jako doplňkový výlet, pokud budete mít čas a lanovka bude zrovna v provozu :-).