Za oslíky na Wellness hotel Panorama

21.02.2022

V rámci Blanska najdete rekreační oblast Palava a hned nad ní se nachází část Blanska- Češkovice. Tady se nachází Wellness Hotel Panorama, a ten byl cílem našeho výletu.

  • Trasa: Tam a zpět 6 km lesem nebo podél silnice tam a zpět cca 4 km
  • Náročnost: střední
  • Kočárek: podél silnice ANO, lesem NE (mapy obou možností najdete pod článkem)
  • UPOZORNĚNÍ: pokud fouká, lesem vůbec tu trasu raději s dětmi nechoďte. Je tam hodně popadaných stromů. 
Kůň či oslík na Panoramě :-)
Kůň či oslík na Panoramě :-)

Nechtěli jsme si až k němu dojet autem (je to ale samozřejmě taky možnost), ale vyšlápnout si k němu právě z Palavy. Auto necháváme na parkovišti Sloupečník a hned nad ním, přes silnici, najdete moc pěkné dětské hřiště, kde se děcka určitě vyblbnou. Tady počítejte, že se zaseknete, vůbec než vlastně vyrazíte :-) 

Hřiště Palava
Hřiště Palava
Hřiště Palava
Hřiště Palava

Odsud jsme tedy vyrazili na modrou TZ, která nás měla dovést až k hotelu. Zpočátku vás čeká úplně pohodová cesta, pak už ale je tam trochu stoupání. Cesta lesem si myslím, že by byla fakt parádní.....bohužel v lese vichry posledních dní udělali své, všude bylo velké množství popadaných stromů, různě přes cestu, některé vypadaly docela nebezpečně a nechtěli jsme riskovat, že by se něco někomu mohlo stát, proto jsme to asi po 1,5 kilometru raději otočili zpátky a k hotelu se raději vydali podél silnice. 

Nevím, jestli je to v tom lese běžný stav a naše obavy byly zbytečné, případně jestli to lesníci nějak odklidí, ale nám trochu foukalo a chvílemi to tam vypadalo trochu děsivě, tak jsme nechtěli riskovat. Pokud ale nebude foukat, pak si myslím, že by to mělo být v pohodě a že to bude pěkná procházka pro dobrodruhy (pořád bych ale raději byla opatrná). :-) 

Trasa podél silnice není samozřejmě takový zážitek jako lesem a je furt v podstatě do mírného kopce, ale aspoň je po chodníku. Na konci je potřeba až k hotelu dojít asi 500 m po silnici, nicméně není tu velký provoz.  

Vítr posledních dní udělal s lesem své
Vítr posledních dní udělal s lesem své
Vítr posledních dní udělal s lesem své
Vítr posledních dní udělal s lesem své
Vítr posledních dní udělal s lesem své
Vítr posledních dní udělal s lesem své
Náš cíl
Náš cíl

Pokud jste tu jenom na výlet, jako jsme byli my, a nepatříte mezi ubytované hosty, určitě doporučuji navštívit hotelovou restauraci. Můžete si dát nějakou pořádnou dobrotu a zatímco si budete pochutnávat na něčem dobrém, děti se zabaví v herničce, která je přístupná i hostům restaurace. Pokud v ní bude volný stůl, obsluha vám donese jídlo klidně i tam, což je super. Hernička je vhodná pro menší děti - za mě tak do 6 - 7 let max. 

Hernička při restauraci
Hernička při restauraci
Boží povidlové knedle :-)
Boží povidlové knedle :-)
Víkendové buchty :-) Mňam
Víkendové buchty :-) Mňam

V zadní, venkovní části hotelu se pak můžete podívat na rodinku oslíků a na králíky. Kromě toho tu je venkovní posilovna, bosý chodníček a moc pěkná dětská sestava a kolotoč. Ve vestibulu hotelu je pak nově vybudována taková samoosbluha, jak na kávu, tak na nějakou tu dobrotu. Můžete tu tedy doplnit zásoby na cestu zpět :-). Dále je tu venku trampolína, kryté pískoviště, houpačky pro nejmenší děti, případně si za poplatek můžete zahrát kuželky. 

Pokud budete mít štěstí a budou zásoby, můžete si v automatu také za 20,-/Kč koupit mrkev pro oslíky. Jinak je krmení samozřejmě zakázáno :-)

No a pokud jste daleko od Jižní Moravy, pak to může být pro vás super tip na ubytování, protože je tu k dispozici v létě venkovní vyhřívaný a vnitřní slaný bazén, což v kombinaci s okolím Moravského krasu je prostě super kombinace :-).

Obecně si myslím, že je toto místo strašně babyfriendly a o všechny tu pečují s láskou :-)