Statek Samsara a lesní cesta Klepačovská

29.12.2021
  • Vzdálenost od Brna: 30 minut
  • Trasa: 2,5 km okruh
  • Kočárek: lesem ne, ale pokud se vydáte obcí tam i zpět stejnou cestou, tak pak ano. Jen na začátku je kopec, kde si trochu máknete. 
  • Náročnost: mírná. Krátký kopec je jen hned na začátku trasy  

Statek Samsara, který najdete v blanenské části Klepačov, se dá navštívit v jakémkoli ročním období.  Kromě restaurace, která je vyhlášená vynikajícím jídlem, tu najdete i menší venkovní hřiště pro děti a zvířátka. Asi největším lákadlem jsou lamy, kromě toho tu ale jsou i ovce, kozy a prase. Čuníka jsme neviděli, ten si dával v domečku siestu. :-) 

Zákaz krmení věřím, že připomínat nemusím. :-)

Na statku rádi uvaří všem hladovým :-), nebo se tu můžete případně zastavit i na kávu po procházce po okolí. (pokud se chystáte na jídlo, doporučuji dopředu na jejich webu mrknout na aktuální menu a případně si udělat rezervaci).  Upozorňuji dopředu, že hranolky a řízek pro děti tu většinou nenajdete. 

My si v okolí statku udělali takový menší okruh. Cílem byla lesní cesta Klepačovská, na jejímž začátku jsou dřevěná zvířátka. Cestou tam jsme to vzali zasněženým lesem (tady doporučuju si cestu hlídat na mapě, ať neodbočíte někde špatně). Zpět jsme už šli pak normálně po cestě. 

Najdete tu šneka, sovu, divočáka, zmiji a srnku :-). Další zvířátka by měla časem přibývat.