ZOO Brno

04.05.2021

EDIT 05/2021: ZOO Brno určitě nepatří mezi nejhezčí u nás. Po uvolnění korona opatření, kdy je ZOO stále otevřena na 20% své kapacity a jsou zavřené vnitřní pavilony, ale věřím, že snaží dělat co můžou.  Po 2 letech od naší poslední návštěvy přibili plameňáci, kteří mají pěkný prostor u žiraf, buduje se nový pavilon opic a velký chodník nad tímto pavilonem, tak věřím, že to bude pro návštěvníky zase dalším zpestřením. Jinak zábavy, v podobě různých prvků je tam pro děti více než dost. Pokud se vám nechce šlapat kopec, na kterém ZOO stojí, pak je možnost využití vláčku.

Do brněnské ZOO jsem i já, jako dítě vyrážela s rodiči každý rok. Teď jsme se tam s dětmi vypravili po 3 letech, protože po naší poslední zkušenosti s kočárem jsme si řekli, že s kočárkem už nikdy víc. Tentokrát tedy bez kočáru jsme vyrazili omrknout, co je tam nového a zjistit, jestli je ten otravný kopec stále tak otravný :-).

Auto jsme nechali na novém, provizorním parkovišti, u kterého se nachází i náhradní vstup. Nebývají tam skoro žádné fronty, ale pozor, u tohoto vstupu se nedalo v té době platit kartou. 

Podle mě ZOO docela "prokoukla". Spousta pavilonů a expozic prošla rekonstrukcí, a přibyly nové prvky pro děti. Ať už různá hřiště a vzdělávací tabule, nebo třeba pár dinosaurů ze zrušeného History parku v Chvalkovicích.