KOVOZOO 

28.10.2021
  • Vzdálenost od Brna: 1,15 hod

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště se nachází unikátní areál kovové ZOO a najdete ji velmi jednoduše,  a to podle majáku, který je vidět široko daleko.  

EDIT 2021: 

Do Kovozoo jsme se jeli podívat po našem říjnovém svátečním putování okolo Buchlova. 

V KOVOZOO najdete zvířata v životní velikosti, která jsou vždy vyrobená z nějakého kovošrotu. Už tu mají asi 300 kusů. Kromě spousty kovových exponátů zvířat se můžete podívat i do útrob malého dopravního letadla, vystoupat do majáku, který slouží jako rozhledna nebo děti můžou prozkoumat palubu lodě a zatočit si kormidlem, jako praví piráti. 

Kromě toho, že tady od naší poslední návštěvy v roce 2018 přibylo spousta exponátů, tak tu přibylo i spousta dalšího vyžití pro děti, ať už to je třeba gumové bludiště, nebo gumoland, kde děcka můžou po velkých pneumatikách různě šplhat, tak i různá kovová vozítka a stroje, kde se děcka můžou posadit a zatočit si volantem. Určitě je zaujme i kovová lávka nad areálem, kde je velký model dinosaura.  

Mě osobně se hodně líbila novinka, kterou je velký kovový STROM ŽIVOTA. Kovová vrba měří úctyhodných 7 metrů a tento strom života je i stromem přání, protože na jeho větve můžete věšet zámky a zámečky. 

Co se týče možnosti občerstvení v areálu, tak těch je tu dost. Jednak je tu bufet, kde si můžete dát takovou tu klasiku typu fast food, včetně pizzy, je tu také kavárna a jídelna. Ta byla bohužel ve svátek zavřená, ale je tam. :-) 

Najdete ji hned vedle muzea veteránů, které se v areálu též nachází. 

KOVOZOO je určitě parádní tip na výlet, který vám nějakou tu hodinku určitě zabere.