Brno - Lamacentrum Hády

02.10.2022
  • Trasa: tam a zpět 3 km
  • Náročnost: mírná až střední
  • Kočárek: ANO, pouze cestou od Klajdovky 

Lamacentrum leží v bývalém vápencovém lomu na kopci Hády.  

Výchozím bodem pro procházku je např. parkoviště u hotelu Velká Klajdovka. Dojedete sem autem nebo MHD - busem č. 201 z nádraží Brno - Židenice či ze Staré Osady. Takto sejdete k lamám zeshora. Druhou možností je zaparkovat z druhé strany pod kopcem, nedaleko nádraží Maloměřice a dojít si tam zespod (tato cesta je opravdu kraťučká - sice trochu do kopce, ale fakt krátká), takže pokud se chcete projít, určitě běžte raději od Klajdovky. 

Velká část cesty je naprosto pohodová. K lamacentru se pak musí sejít dolů, hodně kamenitou cestou. Pro kočárek je to trochu nepříjemné, ale dá se to v pohodě zvládnout. 

V areálu najdete naučné tabule, vodní hrátky, na léto bosonohý chodník a v centru samotném pak samozřejmě lamy, kozy, králíky - jednoznačně Boba a Bobka, ovečky. Zvířátka je možno krmit dle pokynů zaměstnanců a to výhradně na místě zakoupeným krmivem. Pytlíček stojí 30,- Kč. 

Září a říjen je otevřeno o víkendech od 10-18, nicméně pro ověření vždy opravdu raději mrkněte k nim na web. V sezóně je samozřejmě otevřeno i v týdnu. 

V areálu najdete něco malého k občerstvení (nezapomeňte si tedy drobné) i zastřešené posezení. 

 V AREÁLU NELZE PLATIT KARTOU!!