ZOO Hodonín 

20.04.2022

Zoo Hodonín v současnosti chová přibližně 400 kusů našich i exotických zvířat. K vidění jsou šimpanzi, zebry, velbloudi, plameňáci, ale také jaguáři, pár tygra ussurijského a lva jihoafrického neobvyklé smetanově bílé barvy. Zoo chová i několik druhů exotických ptáků. 

Hodonínská ZOO je docela malá, za mě asi ideální, pokud máte malé děti. Projít ji není nijak náročné a je celá na rovině, takže i s kočárkem je to fajn, protože se tady nikde nenadřete. 

Parkoviště u ZOO je od ní nedaleko a není placené. Ačkoli je si myslím dostatečně velké, okolo oběda jsme měli s parkováním docela velký problém vůbec najít místo. 

Kromě zvířat jsou tu i různé atrakce pro děti, jako je skákací hrad, trampolíny atd. Tyto atrakce jsou však placené ještě zvlášť mimo vstupné. 

Rodinné vstupné 2+2 (r.2023) stojí 400,- 

Na zahradě není jinak nic vyloženě speciálního, že byste tu našli třeba nějaká neobvyklá zvířata nebo tak něco. S výjimkou samičky bílého tygra, kterou nějakému chovateli zabavili celníci. Zoo je ale sympatická, ale určitě tu nestrávíte celý den. 

Každopádně doporučuju ve 14:45 nevynechat krmení opic. To se dětem moc líbilo.  

Dají se tu zakoupit i pamlsky pro ovce a kozy. A to buďto na pokladně při vstupu, případně v automatech u daných výběhů. Tam hrstka stojí 5kč. Tak nezapomeňte na drobné. 

Hned naproti bývávalo 3D bludiště v korunách stromů. To se však vlivem tornáda rozplynulo jako pára nad hrncem a článek z tohoto parádního místa jsem tak musela z webu celý smazat. :-(