Zlatá farma Štětovice

05.09.2021

Naši trasu kolem Plumlovské nádrže jsme projeli rychleji, než jsem počítala a tak bylo potřeba narychlo vymyslet plán B., kam v okolí vyrazíme. Nabízela se NS na Stráž, která je od Plumlova vzdálená, coby kamenem dohodil, ale tam jsme už byli, a tak jsme vyrazili na asi 20 minut vzdálenou Zlatou Farmu Štětovice a byla to skvělá volba. Všichni jsme si zbytek dne maximálně užili. 

Na farmě najdete velké množství krav, telátka, kozy, lamu, ovce, slepice, kočky, husy, krůtu, kachny a nevím co ještě. Hned na kraji farmy si děti můžou půjčit malé lopaty a házet kravám seno. Tady jsme se docela sekli, protože to děcka hrozně bavilo :-) Pak se můžete podívat i k dojícímu zařízení. Z tohoto zážitku bude myslím náš malý výletník mít doživotní trauma :-), protože tolik otázek a stále dokola jsem od něj ještě nezažila :-). 

Zázemí pro děti je tu také parádní. Je tu hřiště s prolézací soustavou, "slámohřiště", pískoviště, houpačky a další. Zatímco děti řádí na hřišti, vy si v klidu můžete posedět u kavárny. Dělají naprosto úžasný zákusky, ale i výbornou zmrzlinu.  

K dispozici je i obchod s lokálními produkty. Najdete tu samozřejmě domácí mléko, sýry, máslo, tvaroh a další produkty z mléka, ale i lokální maso různých druhů, domácí vejce, marmelády, koření, brambory a spoustu spoustu dalšího. Můžete tu koupit i krmivo pro zvířátka. To se může dát všem, kromě telátek!! Ty mají svoje  a toto krmení nesmí!. Navíc v obchůdku samotném je malý koutek pro děti, aby si mohly pohrát, zatímco vy nakupujete. 

Mechový muffin
Mechový muffin

Toto místo je opravdu naprosto úžasný za nás. Moc se nám tu všem líbilo a určitě se sem ještě někdy stavíme.