Brno - Kozí zahrada a letiště Medlánky

26.02.2021
  • Trasa: cca 4 km tam i zpět 
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO (za sucha)

Nenáročnou procházku na Farmu Kozí zahrada si s dětmi užijete, pokud vyrazíte od medláneckého letiště, resp. občerstvení U křivé vrtule.

Aktuálně je tu otevřeno výdejní okénko, a to denně od 10 - 18 hod. Najdete tu i nějaké to vyžití pro děti, nicméně hlavním lákadlem jsou bezesporu všudypřítomná menší letadla, která vám co chvíle létají nad hlavou. 

Podél letiště, celou cestu po rovině, dojdete až k Farmě Kozí zahrada. Jakmile dojdete k pomníčkům, běžte pořád rovně, nestáčejte se vlevo do kopečka. Cesta z letiště vede skoro celou dobu po trávě, nicméně i tak je tu trochu bahna. Na posledních asi 400 m pak již tráva není a tam je bláta teda aktuálně docela dost, takže pokud máte, zimní gumáky nenechávejte doma. 

Zahradu najdete u kopce Netopýrka. Kozy tu mají velký výběh a aktuálně je tu i pár kůzlátek. My je zrovna zastihli u svačiny v podobě vánočních stromečků, a šmakovaly jim tedy nesmírně :-).

Jako vždycky připomínám, nekrmit prosím, raději ničím!

Zde je mapka trasy od letiště. 

Kozí zahrada spadá pod brněnskou část Komín, nicméně vydat se k ní můžete i z Bystrce, od hl. parkoviště nedaleko ZOO.  Pokud byste chtěli vyrazit od ZOO, a to jen ke kozám, pak má trasa tam a zpět cca 3 km. Viz. mapka níže.