Vlašim - ParaZoo

24.08.2020
  • Vzdálenost od Brna: 1,30 hod 

Jen pár kilometrů od Zruče nad Sázavou leží městečko Vlašim. Kousíček pod náměstím, kterému dominuje fontána, v podstatě hned naproti zámeckému parku, najdete malou ParaZOO.  

V této tak trochu jiné ZOO najdete pouze zvířata volně žijící v ČR. Uvidíte zde například vydry, které mají svoje "vydrárium", krkavce, černého čápa, různé dravce, sovy, kuny, lišku a řadu dalších zvířat, která byla léčena v záchranné stanici, ale pro trvalé následky jejich zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody. Kromě toho je v areálu spousta vzdělávacích a zábavných prvků pro děti. 

Druhým cílem našeho výletu po Vlašimi byla Naučná stezka zámeckým parkem. Mapku si můžete vzít v infocentru, které najdete nedaleko za branami parku. Stezka, resp.její okruh měří přibližně 5 km, a je to moc pěkná procházka opravdu rozsáhlým zámeckým parkem. Cestou na vás a vaše děti čekají různé historické stavby, spousta naučných panelů, hřiště a několik dalších zábavných a vzdělávacích prvků pro děti. Některé tabule obsahují kvízy a další překvapení. Trasa není nijak extra náročná. Do kopce jsme šli snad jen dvakrát a to jen pár kroků.