Lesnická NS okolo Buchlova⭕

29.10.2021

Ve sváteční den nás naše cesty zavedly ke hradu Buchlov. Hlavním cílem měla být procházka nádhernou, prosluněnou podzimní přírodou okolo hradu, doplněnou o dětskou prohlídku hradu samotného.

Auto jsme nechali na parkovišti pod hradem (30,- parkovné) a odtud se vydali na NS, která kolem hradu vede. 

  • Trasa: cca 3 km okruh 
  • Náročnost: střední 
  • Kočárek: NE (sjízdné jsou jen některé úseky, proto celkově dávám NE)
  • Vzdálenost od Brna: 50 minut

1. zastavení najdete jen kousek od parkoviště a z kopce dolů se vydáte směrem do lesa. Lesnická naučná stezka má celkem 11 zastavení, nicméně to 11té je mimo okruh, takže tam jsme nešli. Na stezce u několika zastavení narazíte na dřevěné rodinky lesních zvířat. Vždy je tam "táta, máma i mládě", akorát bohužel některá zvířata jsou již trochu poničená. Stezka prochází přes přírodní památku Barborka a neminete ani kapli svaté Barbory ze 17. století. K té se ale budete muset "vyškrábat" do kopce. 

Trasa vede tak do poloviny z kopce či po rovině. Stoupat nahoru pak budete muset většinou po schodech. Výstup není úplně na umření, takže se nemusíte bát. Ještě před tím, než dojdete až ke kapli, narazíte na vyhlídku Kostelíky. 

Po dokončení okruhu jsme se tedy chtěli vydat na dětskou prohlídku hradu. Jenže člověk míní, děti mění...znáte to. Děcka byly jak z divokých vajec, takže při představě, že je tam budu hodinu okřikovat, aby nerušily ostatní, jsme to raději vzdali a odkládáme to na někdy příště. Místo toho jsme zvolili jiný cíl a to hned 2x :-) (o tom zase někdy příště). 

Každopádně hrad je v provozu ještě tento poslední říjnový víkend. Dětské prohlídky jsou na podzim pouze v 11 a ve 14 hod a trvají hodinku. Více k dětské prohlídce ZDE , nebo si můžete bez průvodce projít nádvoří, více ZDE

Brožurka ke stezce od Lesy ČR ke stažení níže: