NS Světluška - Ptení

03.11.2021
  • Trasa: tam i zpět celkem 1,5 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO 
  • Vzdálenost od Brna: cca hodina 
  • Nejbližší další výletní cíl 6 km vzdálený - Bělecký mlýn 

O víkendu jsme pro vás prozkoumali další nově vybudovanou naučnou stezku pro děti, která má název NS Světluška. Najdete ji u malé obce Ptení, v Olomouckém kraji, okres Prostějov. 

Stezka je sice krátká, ale je moc pěkně udělaná a dá se na ní zabavit docela dlouho. Všechny prvky jsou dřevěné, což je samo o sobě super. Stezku vybudoval Spolek Ptení bez slibů z.s. a myslíme, že se jim to opravdu moc moc povedlo. 

Na stezce děti můžou poznávat stromy, čeká na ně několik úkolů, kde u některých najdou i nápovědu v podobě správných odpovědí na kamínkách a spousta dalšího.

Úplná pecka je obří Člověče nezlob se, které najdete pod dřevěným altánkem nebo pro šachisty je tu velká šachovnice s figurkami vyřezanými do dřevěných špalků. Stezka vede kolem nějakého ranče, tak pokud budete mít štěstí, děti se můžou pokochat i pohledem na koně. 

Spolku Ptení bez slibů tímto tleskám za nádhernou stezku určenou především malým dětem a přejeme mnoho spokojených a hlavně slušných návštěvníků. 

!! Prosím při návštěvě myslete na to, že vše vybudovat muselo dát spoustu práce a má to sloužit dětem, které to v posledních letech nemají vůbec lehké, tak ať jim může stezka dělat radost co nejdéle !! Chovejme se prosím ke všemu tedy s úctou k práci druhých. Děkuji