Tišnov - Dětská stezka na Klucaninu v zimě 

25.12.2022
  • Vzdálenost od Brna: 30 min 

Trochu se oteplilo, a tak bereme gumáky a vyrážíme do lesa. Naším cílem je rozhledna Klucanina v Tišnově u Brna, na kterou vede pěkná rodinná naučná stezka. 

  •  Trasa: tam i zpět cca 3km
  • Náročnost: mírná/střední
  • Kočárek: terénní ano 

Na tu můžete vyrazit z několika směrů. Nejčastější volbou je cesta od hřbitova, kde můžete zaparkovat, a po žluté TZ se vydat nahoru. Tato cesta vede trochu do kopce, což pro kočárek je trochu náročnější, stejně tak tomu ale je i po modré od nemocnice. 

My se na stezku vydali jednou od tišnovské nemocnice. Auto jsme nechali kousek od nemocnice, na parkovišti u dětského domova a odtud se po modré TZ vydáváme k cíli. Cesta je taky do kopce, ale není to nic hrozného. 

Podruhé pak od hřbitova, a těžko říct, která z cest je náročnější. Možná spíš ta po modré. Každopádně, oficiální start je u hřbitova. Pokud se vydáte po modré a vraceli byste se stejnou cestou zpět, minete několik prvních zastavení. Dá se ale samozřejmě jít tak, že si to obejdete celé a od hřbitova pak dojdete k nemocnici podél zahrádek, kousek přes město anebo naopak.  Takový okruh jsme si taky už jednou dali. 

Základem stezky je několik interaktivních tabulí, které dětem ukazují stromy, keře, savce, ptáky či hmyz místní přírody. Na konci vás čeká 30 m vysoká rozhledna a s tím spojené krásné výhledy do okolí.