Zámecký park Slavkov u Brna

28.09.2021

Sváteční "Václavské" odpoledne jsme s dětmi strávili ve Slavkově na zámku, resp. v zámeckém parku. O minulém víkendu jsme si dali dost náročné výšlapy, tak jsme hledali jen něco odpočinkového. :-)

  • Trasa: cca 1 - 1,5 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO 

V parku teď probíhá pátrací hra s veverkou Zrzečkou. Na děti čeká 9 stanovišť, vždy s nějakým jednoduchým úkolem a rodiče dětem pomáhají sbírat indicie, aby nalezli pachatele krádeže náramku kněžny Eleonory. Hra vede víceméně podél zdí parku, začíná se vlevo od zámku a je určená menším dětem.  

Téměř u konce trasy narazíte na několik dřevěných prvků pro děti, kde se můžou vyblbnout. Pokud budete indicie sbírat poctivě, určitě se vám podaří pachatale odhalit a za jeho odhalení na děti čeká v IC u zámku nebo ve Food trucku odměna. :-) 

Přidávám vám také pár fotek toho, co se na zámku bude dít v nadcházejících dnech. :-)

Poté jsme si zašli do nedaleké kavárničky s názvem Kavárna u Janky. Najdete ji na rohu ulice Brněnská a Koláčkovo náměstí (adresa: Koláčkovo náměstí 681). Od zámku je to sotva pár kroků. Kavárna je vcelku nová, paní majitelka ji otevírala odvážně loni nebo letos (už nevím) v době covidové, když bylo vše zavřeno. Je to taková malá kavárnička, s milou obsluhou a dětským koutkem a klimatizací, wi-fi je též k dispozici. "Vstup" do koutku je 25,- na dítko. Koutek je vhodný spíše pro menší děti, myslím tak max. do 6 - 7 let.