Syslíkova naučná stezka Sobůlky ⭕ 

21.08.2021

V Sobůlkách nedaleko Kyjova nedávno vznikla nová, krásná stezka pro děti, kterou děti provází král Syslík. Stezka je úžasná a určitě se na ní děti nebudou vůbec nudit. 

Stezka je místy náročnější, protože občas se jde do kopce. Celkově je terén docela členitý - nahoru, dolů, po rovině, dolů, nahoru. Nejnáročnější je kopec kousek za začátkem trasy, měří ale asi jen 200 m, takže to není nic hrozného.  S kočárkem bych to ale vůbec nepokoušela, udřeli byste se k smrti. 

Výchozím i konečným bodem je parkoviště u místního hřbitova. Tady najdete první zastavení -  Syslíkovo království a hned přes silnici už uvidíte ukazatel, který vás navede do lesa a celou cestu vás tyto ukazatele navádí. Velmi chválím fakt, že je celá trasa velmi dobře značená, nemůžete tedy zabloudit. Na mapách stezku ale zatím nenajdete.  

  • Vzdálenost od Brna: 45 minut
  • Trasa: 2,5 km okruh 
  • Kočárek: NE
  • Náročnost: střední
  • S sebou: papíry a tužku na frotáž
  • Okres: Kyjov
  • Kraj: Jihomoravský

Na trase je 6 interaktivních zastavení s poddanými krále Syslíka. Všechna jsou zaměřena na přírodu a místní historii, plus na trase narazíte ještě na několik cedulí, ať už pozorovatelen ptáků, kde si můžete udělat frotáž (překreslení obrázku), nebo cedule se zvířaty či stromy. 

Moc se nám taky líbilo pexeso zaměřené na folklór, který je s Kyjovskem bezesporu spjatý. 

Parádním zastavením a super zastávkou je obří prostor v přírodě, kde najdete velkou skluzavku, lanovku, velkou trampolínu a další prvky. Navíc je tu možnost skrytého posezení i s opékáním špekáčků (opékadla jsou zde k dispozici).

Když se děti dostatečně vyřádí, čeká na vás další překvapení. Stezka totiž dále pokračuje a prochází ohradou s kozami a ovečkami. Tady jsme se také docela zdrželi, protože kozy se chtěly neustále drbat :-) :-)

Připomínám zásadu každého rozumného výletníka: !!!! NEKRMIT NEKRMIT NEKRMIT !!!!!

Z ohrady už je to pak jen kousek zpátky do obce. Vylezete asi 500 metrů pod hřbitovem. Po cestě k autu narazíte ještě na místní hřiště, kde se děti můžou ještě vyblbnout.