Galerie pod Nebem - Železné u Tišnova

16.01.2022

V malé obci Železné, kterou najdete coby kamenem dohodil od Tišnova, nedávno "vyrostla" dřevěná Galerie pod Nebem. Na svědomí ji má umělecký truhlář, pan Hejtmánek. Najdete tu vyřezaná zvířátka, můžete si zahrát dámu a hned vedle je ohrada s poníkem. 

Tento výlet samozřejmě není na celý den. Je ideální se tu zastavit, pokud budete mít cestu okolo, nebo si sem ještě zajet po návštěvě Naučné stezky na rozhlednu Klucanina, která je nedaleko. Náš letní i zimní výlet na ni připomínám ve dvou článcích. Zimní varianta ZDE a letní varianta ZDE

Další variantou je vzít dětem koloběžky, odrážedla a udělat si sem krátký výlet z konce Tišnova. Startovním místem je parkoviště u tišnovského hřbitova a odtud vede stezka podél silnice až k odbočce ke společnosti Vitar, u které právě Galerii pod Nebem najdete. Při této variantě je jedna cesta dlouhá asi 1,5 km.  

Podstatnou část se tedy dá jet nebo jít vedle hlavní silnice, po stezce. Jakmile dorazíte na konec, dáte se vpravo k Vitaru a nedaleko po jeho levé straně už Galerii uvidíte. Cesta k Vitaru je normální silnice, nicméně není nijak frekventovaná, takže ten kousek byste měli úplně v pohodě zvládnout. 

V přístřešku Galerie můžete posvačit a pak už zase zpět do Tišnova. 

U hřbitova jsou interaktivní prvky pro děti a malinké hřiště.