Tišnov - Dětská NS na Klucaninu 

22.09.2020
  • Vzdálenost od Brna: 30 min

Na tuto krásnou stezku pro děti jsme vyrazili podruhé. Poprvé to bylo loni v zimě, kdy už jsme měli výletnický "absťák" a tak sníh nesníh, jsme se tam s dětmi vydali, a bylo tam krásně i navzdory únorovému počasí. Jak vypadá stezka na Klucaninu v zimě se můžete mrknout zde: Klucanina v zimě  

  • Trasa: cca 3,5 km okruh 
  • Náročnost: střední
  • Kočárek: s námahou ANO 

I tentokrát jsme nevyrazili od hřbitova, kde stezka oficiálně začíná, ale od tišnovské nemocnice, od modré TZ. I tady je cesta do kopce, ale není to nic hrozného. Tentokrát jsme ale nešli tam a zpět stejnou cestou, ale udělali jsme si okruh, takže jsme jakoby skončili tam, kde většina začíná (viz. mapka níže).

Základem nádherné stezky je několik interaktivních tabulí, které dětem ukazují stromy, keře, savce, ptáky či hmyz místní přírody. Na konci vás čeká 30 m vysoká rozhledna a s tím spojené krásné výhledy do okolí, které stojí za to, jak v zimě, tak na podzim. 

Od naší poslední návštěvy se některé tabule změnily, a určitě né k horšímu. 

U rozhledny navíc ještě přibyl motýl Babočka s barevnými sklíčky, které jsou pro děti určitě zpestřením výletu. U rozhledny můžete i posvačit, protože je tu pár laviček a ani stojan na kola pro zdatné cyklisty nechybí.