Den 6. - Johaneswaterfall a Freizeitpark Untertauern

01.09.2020

Pokud se vám výlet bude líbit, budeme moc rádi za sdílení mezi své přátele a kamarády a také vás zvu ke sledování našich FB stránek, kde pravidelně informujeme o nových výletech. Každý výlet lze sdílet dole, po dočtení článku. Je to pro nás aspoň taková malá odměna. Děkují Malívýletníci :-)

Den poslední jsme si užili víc v klidu. Ráno jsme popojeli do jiné oblasti, k Untertauern. Tady jsme nechali auto u hlavní silnice, kde se nachází vodopád Johaneswaterfall. Není to žádné turistické místo, řídili jsme se mapou, aby jsme to našli. Cesta k němu je od silnice jen pár metrů, ale jde se prudce ze schodů a vůbec je to dobrodrůžo :-). Dostat se dá až pod vodopád. Jen buďte opatrní!

Pak už jsme nechali děcka si užívat. Po cestě zpět jsme zastavili v takovým volnočasovým parku, který je po levé straně hlavní silnice, jak se budete vracet od vodopádu. Je tam spousta zvířat, trampolína, skluzavky a další blbiny pro děcka (Freizeitpark Untertauern). Vstup je tam zdarma. Najíst se tam taky dá, akorát nebrali karty. 

Jelikož jsme v Rakousku byli ještě v červnu, kdy není sezóna, tak některá místa, který jsme chtěli navštívit nebyla ještě otevřená. Takže jsme se vrátili do Schladming regionu a zajeli se ještě pokochat k Bodensee. Cestou tam se opět míjí mýtné, které je ale zase v ceně SC. Kolem jezera vede nádherná, nenáročná procházka, celá po rovině. Celá trasa je od parkoviště a zpět klidnou chůzí max 2 hoďky. Pokud budete mít čas, od jezera se dá krásně dostat i k místnímu vodopádu. Jelikož nám ale začalo trochu pršet, a v horách nikdy nevíte, co z toho bude, raději jsme ho vynechali.