Den 2. - Lanovkou na Hochwurzen a 7km fičák 

28.08.2020

Pokud se vám výlet bude líbit, budeme moc rádi za sdílení mezi své přátele a kamarády a také vás zvu ke sledování našich FB stránek, kde pravidelně informujeme o nových výletech. Každý výlet lze sdílet dole, po dočtení článku. Je to pro nás aspoň taková malá odměna. Děkují Malívýletníci :-)

Další den jsme vyrazili na Hochwurzen. Naším cílem nebyly jen krásné výhledy, ale hlavně 7km sjezd dolů na tříkolkách. Jelikož jsme to měli naplánované už z domu, vzali jsme si sebou vlastní helmy, ale jinak jsou tam dostupné i k zapůjčení. Lístek na tříkolky si musíte koupit už dole, v outdoor prodejně. Sjezd není hrazen v rámci Sommercard, lanovka ale už pak ano. 1 dospělý platí 16,5 €, děcka nic. Není to sice nejlevnější záležitost, ale za ten zážitek to rozhodně stálo. V zimě je to sáňkařská dráha, v létě ty káry. 

Od lanovky jsme si asi 2km popojeli dolů k hotelu Schweigerhof, tam je pidi parkoviště. Odtud se můžete vydat na 4km procházku po pohádkové cestě s výhledy na Dachstein a celý dachsteinský masiv. Po cestě narazíte na různá pohádková zastavení a další aktivity pro děcka. Stezka začiná kousek za tím hotelem vzadu směr k lesu.  

Rakousko je prostě TOP