Den 5. - Z vrcholu Reiteralm tůrou na Spiegelsee

31.08.2020

Pokud se vám výlet bude líbit, budeme moc rádi za sdílení mezi své přátele a kamarády a také vás zvu ke sledování našich FB stránek, kde pravidelně informujeme o nových výletech. Každý výlet lze sdílet dole, po dočtení článku. Je to pro nás aspoň taková malá odměna. Děkují Malívýletníci :-)

Na pátý den jsme měli naplánovaný výšlap ke Spiegelsee. Tento výlet je potřeba plánovat na pěkné počasí. Cílem je jezero na vrcholu, ze kterého se, při počasí bez mráčku, odráží Dachstein. Lanovkou, kterou jsme měli jen asi 2km od hotelu jsme se dostali na vrchol Reiteralm (opět v ceně SC). 

Od horní stanice lanovky jsme se tedy vydali na tůru. To jsme ale ještě netušili, jak bude cesta náročná. Cesta tam i zpět má sice jen cca něco přes 4 km, ale jsou to velmi náročné 4 km. Cesta vede po kamenech, kousek sněhem, do kopce, z kopce, bahno, kořeny....nejhůř se šlo samozřejmě do kopce sněhem. Oficiálně tímto smekám před dětma, který to dali sami, jen s malou pomocí. I my dva jsme toho na konci měli plný brejle. Ale stálo to za to! 

Z hotelu jsme jim vzali lžičky a kelímky, takže se u Spiegelsee dělali i sněhový bábovky. Výhled nám trochu zkazil mrak, ale i tak to byla krása. U stanice lanovky je samozřejmostí vyžití pro děcka. Tam jsme se stavovali záměrně až po tůře, za odměnu.

Když jsme si odpočinuli, sjeli jsme lanovkou zpět dolů a přesunuli se do obce Weisenbach, kde je v lese vybudovanej Kneippuv chodník a o kousíček dál, podle ukazatelů se daji v lese najít Wasserrader (vodní mlýnky). Voda je ale opravdu neskutečně ledová. Ale jako osvěžení je to bezvadný. (nějaký ručník si tedy vezměte s sebou).