Areál Mravence Lesíka a Mravencovo putování za poznáním 

05.05.2020

Včera jsme se dozvěděli radostnou zprávu, a to, že se dnes po dlouhé době otevře Areál Mravence Lesíka, patřící do správy Lesy města Brna. Zatím jen tedy v omezeném režimu, a to úterý a čtvrtek v době od 10 do 17 hod. 

  • Trasa: stezka 700 m (pokud pojedete MHD pak k cestě tam i zpět musíte přidat 3km)
  • Náročnost: nízká
  • Kočárek: terénní ANO 

Pracovní povinnosti mi to bohužel sice nedovolily, ale muž se tam s dětmi hned vypravil a děti přijely nadšené. A to nejenom proto, že prý viděly živýho Bambiho :-). V areálu jsme nebyli poprvé, už jsme tam jednou "slavili" čarodějnice, ale tenkrát jsme šli stezku po tmě, takže jsme místo srnek z polygonu sledovali čarodějnici, jak věští z koule :-). 

Areál se nachází v Brně - Řečkovicích, na konci ulice Terezy Novákové. Zaparkovat se dá hned u areálu, případně MHD dojedete na zastávku Žilkova, bus č. 41 či 71. Odtud je to pak k areálu 1,5 km. 

V areálu se kromě stezky nachází i občerstvení. Stezka samotná se jmenuje "Mravencovo putování za poznáním", je dlouhá asi 700 m a najdete na ní 10 stanovišť, s interaktivními prvky. Dětem se nejvíc líbilo zastavení, kde si po stažení aplikace a načtení QR kódu mohly poslechnout zvuky ptáků. Ale celá stezka je prý úplně super. Alespoň tak mi to teda hlásily děti. :-) 

Nedaleko si pak ještě udělali zastávku u Ranče U Rezavé studánky, kde se můžete podívat na koně a ovečky.