Babyfriendly hotel Rhodos

08.07.2024

Toto ubytování jsem našla a bookovala už někdy na konci listopadu a musím říct, že hotel předčil naše očekávání maximálně. Jedná se o hotel Esperides Family Beach resort. 

Resort leží asi 15 minut od centra Faliraki a půl hodiny od hlavního města Rhode. Asi minutu od hotelu je bus zastávka, autobus do Faliraki i do Rhodosu jezdí každých 20 minut. Konečná je vždycky ta hlavní, kde vystoupit :-). V busu se platí pouze cash. 

Jednu zastávku od hotelu je WATER PARK - který je údajně největší v Evropě. Water park je krásně vidět i z našeho hotelu, protože je postaven v kopci. Podle recenzí má asi svoje největší dny slávy za sebou, ale i tak vypadá dobře. My tam tedy nebyly, tak blíže nemůžu říct, ale boty do vody určitě s sebou, protože je tam podle recenzí všude rozpálený beton.

Hotel se skládá ze 3 budov a neustále tu uklízeli. Pokoje, okolí hotelu, kolem bazénu i na pláži. Takže všude bylo opravdu čisto. Měli jsme rodinný pokoj, kde bylo dvoulůžko a dvoupatrová postel. K pokoji byl i balkon s posezením. 

Bazény jsou tu 3. Jeden je čistě pro malé děti s hloubkou tuším max. 40 cm a s dětskými prvky. Další je hlavní větší bazén a pak ještě jeden kulatý. V zadní části hotelu jsou pak ještě skluzavky/tobogány - ty však nevedou přímo do bazénu. 

Pro děti je k dispozici dále hřiště zastíněné, kolotoč, a velká herna na všelijaké hry - (ty stojí 1 €) 

Moře bylo krásně čisté a průhledné, po celou dobu našeho pobytu. Po ránu byly vlny trochu větší, ale jinak zcela vhodné pro děti. Pláž je písčitooblázková, ale čím blíže moři, tím jsou spíše drobné kamínky, všech barev a tvarů, takže se tu děti zabaví hledáním. Kolem lehátek je spíše takový hrubý písek. BOTY do vody jsou tu podle mě nutností. 

Lehátka kolem bazénu i na pláži jsou pro hotelové hosty ZDARMA. Ty nejlepší místa je nutné si zabrat ráno, ale kdo si rád pospí, místo i tak najde vždycky. Lehátka jsou k dispozici i dále od bazénu, kde je taková travnatá plocha. 

Animační programy probíhali jak přes den, tak večer. Taková ta klasika cvičení ve vodě, joga venku na trávě, pingpong, šipky a další. Večer pak vždycky byla mini diskotéka pro děti a soutěže a pak program pro všechny. Animátoři byli skvělí, show, kterou tam dělali neměla podle nás chybu, a fakt jsme se bavili. Krom toho jsou na jiném místě i večery s živou hudbou.  

V hotelu je v přízemí obchod, kde si můžete dokoupit nějakou drogerku nebo nějaké dobroty, pokud by vám něco chybělo, ale jídla a pití je tu na každém rohu tolik, že to za nás nebylo ani potřeba. U bazénu je i obchod taková ta klasika, pantofle, plážové hadry, hračky do vody, boty do boty atd atd. 

Co je za nás super, je tzv. TOWEL service, tedy servis na ručníky. Při check-in dostanete kartičky a tu můžete vyměnit za ručníky. Ručník akorát nemůžete ztratit, ale jinak tedy svoje vlastní ani z domova nepotřebujete. Ručníky si můžete vyměňovat co chvíle. 

ALL INCLUSIVE 

Tomu jsme ani nemohli upřímně uvěřit. Jídlo se tu podávalo na několika místech a výběr byl obrovský, neuvěřitelný. 

Je tu taková hlavní "jídelna" kde jsou snídaně a večeře formou švédských stolů, ale kromě toho je tu i bar, kde jsou saláty, pasta, pizza, ovoce, dezerty.....Krom toho si tu můžete vzít i sandwiche nebo bagety. Zmrzlina a ledová tříšť je neomezeně. Odpoledne tady pro děcka navíc dělají cukrovou vatu a popcorn. 

Další "jídelnu" je možnost využít na obědy i večeře. Tady je taky jídla víc než dost :-) Tady si sami grilujou kuřata např. 

V dalším "baru" je pak možnost neomezeně ovoce, domácí vafle, zmrzlina, smažené koblížky, nutella, oříšky atd atd 

Prostě jakýkoli dietář tady trpí :-) - no posuďte sami z fotek dezertíků :-) 

Co se týče pití - všechny soft drinks -  to je asi jasné si můžete dávat kdykoli. Krom toho je tu několik barů, kde si můžete vybírat drinky ze 3 stránkového nápojáku - prostě mazec :-) A bacha, ten alkohol do toho lijou jak vodu :-)