Blumengärten Hirschstetten

08.08.2022

Naprosto úžasným místem pro celou rodinu je něco jako Botanická zahrada, která se nachází na okraji Vídně. Jmenuje se BLUMENGÄRTEN HIRSCHSTETTEN a 👉 VSTUP JE ZDARMA, což je naprosto super.  

Zahrada je docela velký areál, kde si můžete odpočinout od ruchu centra města a děcka se tu parádně vyřádí. My tu strávili přibližně půl dne, ale dokážu si představit, že se tu dá strávit celý den. 

Najdete tu velký palmový skleník, kde jsou různé ještěrky a různí hmyzáci, naaranžované tématické zahrady - například Mexiko či Japonsko, minizoo se spoustou všude volně pobíhajících svišťů nebo syslů, nebo co to bylo :-). 

Je tu spoustu prostoru k odpočinku, občerstvení, bludiště, malá písečná pláž a velmi nápaditá a tématická dětská hřiště. Jedno je z říše hmyzu, druhé květinové. 

👉 Vstup: Zdarma 

👉 Doprava: fialová linka metra U2 - vystoupit na stanici ASPERNSTRASSE (aktuálně (07/2022) je to pro rekonstrukci konečná stanice této linky). 

Hned před budovou je zastávka busu 22A, ten vás zaveze až na zastávku Blumengärten Hirschstetten.(řiďte se názvy zastávek na displeji za řidičem, tam kde nikdo nevystupuje, tak zastávku projede, takže počítání zastávek je k ničemu).