Bystřice nad Pernštejnem a okolí - Pohádková alej a hřiště u stadiónu

18.05.2020
  • Vzdálenost od Brna: 1 hod

V okolí Bystřice nad Pernštejnem i v Bystřici samotné je spousta zajímavostí, kde se celá rodina zabaví i v rámci několika výletů. O nedalekém hradu Zubštejn se můžete dočíst v našem článku Hledání princezen na Zubštejnu a pohádková alej

Pohádkovou alej si tu můžeme opět připomenout a doplnit o park Miniatur, který se hned u toho nachází, stejně tak lanové překážky, které cestu kopírují a v neposlední řadě naprosto úžasné hřiště, kde děcka můžou blbnout dlouhé hodiny. Vše se nachází na jednom místě a to u zimního stadionu. Na stadionu je i bistro, kde si můžete koupit nějakou tu sladkost nebo zmrzku. 

Hřiště nabízí trampolínky, dlouhé skluzavky, prolézací sítě, několik tunelů, houpačky, kolotoč, lezeckou "stěnu" a spoustu dalšího. 

V Parku Miniatur postupně vznikají modely hradů, klášterů a jiných památek v blízkém i širším okolí. Třeba hrad Pernštejn určitě poznáte na první pohled :-). 

6 km od Bystřice ještě najdete rozhlednu Karasín. Po vystoupání 128 schodů se vám naskytne krásný výhled do okolí. Dole u rozhledny najdete dětské hřiště i s houpačkami. Za normálních okolností je tam otevřeno i bistro. To je však kvůli COVID nyní zavřeno.