Čarodějnické klobouky

27.04.2020

Pálení čarodějnic je za dveřmi a i když asi to letošní bude možná hodně z nás prožívat trochu jinak než jsme zvyklí, je potřeba se na to vybavit :-). 

Abych zabavila děti, pustili jsme se do podomácku vyrobených čarodějnických klobouků. I když máme i ty kupované, přece jen, nejsou svítící :-). 

Co budete potřebovat: 

  • obyčejné papírové tácky
  • narozeninové čepičky
  • nůžky, tužku, případně i lepidlo a bílý papír
  • černé tempery a štětce
  • Na ozdobu: svítící oblohu, třpytky v tubě, případně cokoli jiného na zdobení, co seženete v papírnictví a co se dá přilepit 

Čepičky jsou z horní strany většinou lesklé, nějak voskované, což by se špatně přetíralo. Opatrně jsme je tedy rozdělali a původní plán byl je otočit vnitřkem ven, aby se nám to dobře malovalo. To se nám ale moc nepovedlo, takže jsme přistoupili k plánu B.  Tvar jsme obkreslili na papír, vystřihli a nalepili na čepičku, kterou jsme pak zadělali do původní podoby. Tímto máte nejtěžší za sebou. 

Pak na tácku musíte udělat 2 kruhy. Ten první vznikne obkreslením čepičky, ten druhý musí být o něco menší, a ten vystřihnete. Čepičku zespodu trochu po obvodu nastřihněte a vzniklým otvorem ji protáhněte. Pak už přijdou na řadu tempery a zdobení. 

Klobouky jsem nechala před zdobením pořádně oschnout, aby nebarvily. My jsme lepily svítící hvězdičky a děcka si to domalovaly třpitkama v tubě. V papírnictví ale seženete určitě spoustu dalších věcí, které by se daly využít a nechat tak děti, ať si zdobí dle vlastní fantazie.