Den 3. - Za Rysem do Německa a do Mýdlárny

21.08.2018

Další den jsme autem sjeli do Děčína a odtud dále vlakem do Německa do městečka Bad Schandau. My vlakem zas tak často nejezdíme, tak jsem děckám chtěla dopřát trochu "dobrodružství". Cesta vlakem vede kolem skal, cestou jsme minuli Hřensko, i kaňon Labe s Vyhlídkou Belveder, kterou jsme předtím navštívili. 

Cesta z nádraží do městečka byla největší opruz. Původní plán byl, se přes řeku dostat přívozem, ale ten podle řádu jaksi nejel, tak jsme se vydali pěšky, necelé 2km do centra. Měli jsme ale kočár, takže jsme tam narvali obě děti a pohoda. Příště ale raději autem, na přívoz nespoléhat.:-) 

Prošli jsme se po městečku a z centra je to pak necelý 1km na Ostrauer Aufzug. Je to výtah, taková vyhlídka, který vás vyveze nad město k Rysí oboře. Poté jsme se vydali zpět k centru, kde jsme odbočili na zastávku historické šaliny (Kirnitzschtalbahn), jejíž cesta končí u Lichtenheiner vodopádu. V tu chvíli jsme litovali toho, že jsme měli kočár, protože kdyby jsme ho neměli, hned bysme se vydali zpět do města lesem, podél řeky. Vypadalo to jako super procházka. Zpět jsme tedy jeli opět šalinou a vydali se směr nádraží.  

Po příjezdu do Děčína jsme nasedli do auta a vydali se zpět do Růžové. Tam jsme si trochu odpočinuli a ještě vyrazili do Mýdlárny Rubens, která je jen kousek od farmy, kde jsme byli ubytovaní. Je to nádherné místo, které potěší všechny smysly. Bose chodníčky, dílničky s mýdlem, plážový bar s jemným pískem, zmrzka, koktejly....prostě paráda.