Znojmo - NS Gránickým údolím s mlokem Hugem 

14.10.2018
  • Vzdálenost od Brna: 1 hod

Dneska se s dalším tipem na výlet podíváme do Znojma. Všechny známé znojemské památky ale vynecháváme a míříme do přírody.   

  • Trasa: ke Karkulce tam i zpět cca 5,5 km, bez Karkulky 4 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO

Auto necháváme na parkovišti u Muzea motorismu a odtud se asi 300m podél silnice dostanete do lesa na naučnou stezku Gránickým údolím, jejímž průvodcem je mlok Hugo.

Hned u vstupu na stezku si děti zazvonily na dřevěnou zvoničku a kousek opodál je přírodní dětský park, který je celý vybudovaný ze dřeva. Pak už na vás čeká první zastavení a po směrovkách se dostanete až k tomu poslednímu, sedmému. Stezka je zcela nenáročná, vhodná pro kočárky i kola. Celá je po rovině, nikde žádný náročný kopec. Na cestě je spousta dřevěných zvířat, většinou v životní velikosti, šišky, houby, lesní pexeso.... Dětem se tam moc moc líbilo.

Pokud na konci stezky budou mít děti ještě síly, můžete jít ještě dál. V lese tam najdete domeček s Karkulkou a vlkem. Domek se nachází asi 10 minut chůze za Pivcovým pramenem směrem k Citonicím. 

Návštěvu Muzea motorismu jsme taky nevynechali. Moc jsem od toho upřímně nečekala, ale kupodivu se tam dětem i nám líbilo. K vidění je tam toho hodně, mají to pěkně naaranžované, a navíc je muzeum doplněno i o část věnovanou starým hračkám.

Výlet jsme zakončili v centru Znojma, v Corsu. Je to restaurace, pizzerie, kavárna a cukrárna dohromady. K dispozici je docela velký dětský koutek, ale je vhodný spíše pro větší děti. Ty menší by tam asi ušlapaly. Zákusky byly ale opravdu vynikající a naprostou zasloužené :-)