Doprava do Vídně/po Vídni

09.08.2022

Do Vídně se dá dopravit všemi dopravními prostředky. Autem z Brna jste tu v centru při klidné dopravě za 2 hodiny, stejně tak busem se Student Agency. Vlakem RegioJetu jste tu z brněnského hlavního nádraží na hl. nádraží ve Vídni za hodinu a půl. 

Každému, kdo se chce do Vídně vydat autem, ale nemá rád jízdu po velkoměstě, které ani nezná, pak určitě doporučuji možnost zaparkovat v tzv. P+R domě, ideálně na okraji Vídně. Jedním takovým při cestě z Brna je Park&Ride dům na konečné stanici metra U1 Leopoldau. Zde: P+R Leopoldau. Je to super možnost, jak si užít cestu bez stresu. Auto je hlídané po celou dobu a po zaparkování stačí sjet dolů výtahem a jste na konečné zastávce metra. Platí se až při odjezdu a dá se platit i kartou. Lístek, který si vezmete při vjezdu si ale musíte vzít s sebou a neztratit!! Díky němu se pak zase dostanete dovnitř. (pokud budete chtít využít tuto možnost, myslete na to při balení věcí :-).  

Komu jízda autem po velkoměstě nevadí, pak určitě doporučuji vybrat ubytování s parkováním zdarma. Obecně je totiž parkování ve Vídni dost drahé. Většinou 2 € - 3 € na hodinu, co jsme tak narazili my, ale může být i dražší určitě. 

Pozn: když jsme byli poprvé autem, hledali jsme ubytko s parkováním zdarma přes Booking.com. Tady jen upozorním pozor na filtr parkování a parkování zdarma. Možnost parkování neznamená automaticky zdarma. Tak je potřeba číst pozorně. 

My jsme tedy poprvé jeli autem, ale to jen proto že jsme nevyjížděli od Brna, ale z Laa an der Thaya. Za nás je totiž jednoznačně nejlepší jízda vlakem RegioJetu. Tuto možnost jsme teď zvolili, když jsme tam byli podruhé v červenci 2022. Ne že bych jim chtěla dělat reklamu, ale s malými dětmi je to prostě nejkratší, nejlevnější a nejméně stresující varianta. Navíc pokud budete ve voze Astra, pustíte děckám film a ani se nedokoukají a jste ve Vídni na hl. nádraží, nebo se vám poštěstí a můžete být v dětském kupé, které je jen pro 6 osob, kde běží pohádka a mají tam hračky (nemáme ale s tímto kupé vlastní zkušenost). 

Zdroj foto: Regiojet.cz
Zdroj foto: Regiojet.cz
Zdroj foto: Regiojet.cz
Zdroj foto: Regiojet.cz

👉  Co se týče dopravy po Vídni, všude jsme se pohodlně dostali metrem. Podle toho, jak tam budete dlouho, si můžete vybrat jízdenku a platit lze i kartou. Ceník zde: metro Vídeň 

Děti do 6 let jezdí zdarma. Během školních prázdnin ve Vídni a v neděli a o svátcích jezdí zdarma i děti do svých 15. narozenin. !Aktuálně je tam v MHD stále povinnost nosit roušky! 

👉 TIP NA DOPRAVU PO VÍDNI 

Pokud se do Vídně vydáte, určitě si stáhněte apku Wien mobil. Je to něco jako náš Idos, ale v mnohem lepším, resp. vychytanějším provedení. Kdekoliv budete, hned vám najde spojení a rovnou vše ukazuje na mapě, takže na jakoukoli zastávku trefíte. Za nás to byl obrovský pomocník a opravdu apku vřele doporučujeme.