Gelarto Rosa a Bazilika Svatého Štěpána

19.06.2023
Gelarto Rosa u baziliky
Gelarto Rosa u baziliky
Bazilika Sv.Štěpána
Bazilika Sv.Štěpána

Baziliku Sv. Štěpána najdete nedaleko stanice metra Deák Ferénc Tér. 

Když už tady budete, byla by škoda se nepodívat i dovnitř. My jsme u Baziliky byli až někdy po 14 hodině, a vstup do ní bylo od 13 hod zdarma. Ovšem nevím, jestli to bylo jen proto, že byly Velikonoce a tak na tyto křesťanské svátky chtěli prostory více zpřístupnit. 

Každopádně - lístky do Baziliky se kupují přes ulici - po pravé straně (když budete stát čelem k hlavnímu vchodu do Baziliky). Lístek se dá koupit jednak jakoby do haly baziliky (to si myslím s dětmi určitě bohatě stačí - rodinný vstup stál tuším 5500 HUF). Dále se dají koupit i lístky do věže a do dalších míst, ty jsou ale dražší. 

🍦No a kam za nejznámější zmrzlinou v Budapešti? 🍦

🍦🌹Určitě tou nejznámější a nejatraktivnější zmrzlinou je GELARTO ROSA - zmrzlina ve tvaru růže.🌹🍦 

Krámek nejdete v ulici v podstatě jen pár kroků od Baziliky. Bezpochyby to poznáte podle fronty :-), protože tuto vizuálně atraktivní zmrzlinu chce prostě každý. 

Nejdříve u kasy zaplatíte počet zmrzlin, dostanete kuponek a jak na vás přijde řada, tak pak už jen hlásíte příchutě. Je potřeba trochu trpělivosti, protože než všechny ty okvětní lístky naskládají, tak to chvíli trvá. Každopádně sledovat je při práci je taky krása. A zmrzlina je moc dobrá.