Hulice - Vodní dům

03.10.2020
  • Vzdálenost od Brna: po dálnici 2 hod

Vodní dům v Hulicích jsme navštívili v rámci výletu do Zruče nad Sázavou. Od Zruče je to totiž pouhých 6 km. A ačkoli Hulice spadají pod okres Benešov, je to velmi blízko za hranicemi Vysočiny, a proto ho zařadím i sem. 

Z Brna jste ve Zruči po dálnici za 2 hodiny, ze Žďáru nad Sázavou za hodinu a půl. 

Jak už samotný název napovídá, vše je o vodě, o hraní si s vodou, a tak nezapomeňte dětem vzít ručník a náhradní oblečení. :-) Rozhodně ho budete potřebovat :-) 

Celý vodní dům se dá rozdělit na 3 sekce. Na venkovní a vnitřní areál a na vodní átrium. 

Vodní átrium nabízí spoustu vodních hrátek. Toto místečko tak oceníte především v horkém letním počasí. Umělé vodní toky děti ovládají pomocí různých čerpadel, pump, vodních mlýnků či hrází. Pokud byste chtěli nechat děti vyblbnout jen venku, pak se platí jen 25,- , ale určitě by to byla škoda, protože i vnitřní areál má rozhodně co nabídnout.

Vnitřní expozice je interaktivní, takže kromě toho, že se tam děti něco dozví a naučí, tak se určitě i zabaví. Navíc tam otestujete i všechny lidské smysly. 

Děti můžou například zkoumat vodní organismy, které pouhým okem nejsou viditelné. V akváriích se prohání ryby, do sluchátek si můžete pustit zvukové kulisy hlasů ptáků a žab a mnoho mnoho dalšího. 

Ve venkovním areálu uvidíte například biotop s krásně průzračnou vodou plnou ryb. 

Pokud vám to čas dovolí, můžete ještě vyrazit do 1 km vzdáleného včelího světa. Jedná se o interaktivní expozici ze života včel. My jsme jednu včelí expozici navštívili nedávno v okrese Blansko, proto si toto místo necháváme zase na někdy jindy.