Baťův kanál na kole - úsek Staré Město - Spytihněv

05.06.2023
  • Trasa: tam a zpět cca 16,5 km
  • Náročnost: nízká - celou dobu se jede po rovině  
  • Podjíždí se několik mostů - jsou tu cedule Sesedni z kola, ale moc to nikdo nedodržuje, tak je potřeba dávat pozor při sjíždění pod mostek a používat zvonek 
  • 🅿️ - kde parkovat - viz mapa na konci článku:-). Zaparkujete a fičíte :-)

Baťův kanál je skvělá lokalita pro cyklovýlet s dětmi po jeho celé délce. Celková trasa má tuším přes 80 km a tak můžete vybírat úseky podle toho, co vaše děti zvládnou. 

My si to asi budeme projíždět tak nějak průběžně, když bude čas a chuť na cyklovýlet. 

První úsek, který jsme s dětmi zvládli byl úsek ze Starého Města do přístaviště ve Spytihněvi. Jedna cesta má něco málo přes 8 km a celou dobu se jede po rovině, po asfaltové cestě podél kanálu.   

Cestu dětem určitě zpestří projíždějící lodě a na plavební komoře také můžete narazit na lodě, které budou zrovna pouštět, což zaujme samozřejmě hlavně kluky. 

První občerstvovací zastávkou může být Rybník Mokřad v Huštěnovicích. Je to takové docela pěkné místečko, kde se můžete občerstvit a u toho pozorovat rybáře, protože je tu zároveň místo pro rybolov, případně si můžete koupit povolenku a za poplatek půjčit vybavení a sami si zarybařit. :-)

Jinou zastávkou na občerstvení a odpočinek může být občerstvení U Rybičky v přístavišti v Babicích. Grilovali tu i spoustu dobrůtek, včetně ryb, samá vůně :-). 

Naší cílovou stanicí bylo nicméně přístaviště ve Spytihněvi. Tady jsme se najedli a musím říct, že jsme byli příjemně překvapeni z výběru i kvality jídla. Samozřejmě nechybí WC. Co nám tu ale určitě chybělo bylo nějaké hřiště. Pro děti tu mají akorát pískoviště. 

Míst k sezení bylo hodně. Posedět se dá i na vyhlídkové plošině, pod plachtami. 

Po jídle jsme si chvíli odpočinuli a pak se vydali stejnou cestou zpět k autu. Náš výlet tím ale nekončil :-), a..... o tom zase příště :-).