Bratčice 

06.05.2024
  • Vzdálenost od Brna: 20 minut 

V obci Bratčice v lokalitě Na Bahně narazíte na rybníček s vodními prvky pro potěšení dětí i rodičů. Z centra Brna jste tu autem za 25 minut. Z brněnských Modřic sem jedou autobusy 512 a 513. 

Toto místo je naší oblíbenou výletní zastávkou a při poslední návštěvě jsme vyzkoušeli i místní pumptrack :-) 

Okolí rybníčku je krásně zrekonstruované. Najdete tu vodní mlýnek na vlastní pohon, takový aqua spinning :-), Archimédův vodní vodní šroub a opodál jsou dvě dětská hřiště, u kterých na děti čekají další vodní hrátky, takže v případě, že máte vodomily, určitě náhradní oblečení s sebou :-) (platí jen pro sezónu, kdy je už teplo). 

Pokud budete autem, můžete výlet doplnit procházkou v nedalekých Ivančicích, viz. naše putování za Ivančickým rakem, nebo se projít po přírodní památce Pekárka, nebo v nedalekém Rajhradu je další hřiště a krásné posezení se zmrzkou. 

Hřiště je rozděleno na prostor pro větší a menší děti. Hřiště s tobogánem je za mě vhodné pro děti spíš až tak od 5-6 let. Některé prvky mi přišly fakt náročnější a docela vysoko, takže když se chce dítko někde chytit, tak pro menší děti je to prostě problém a rodiče musí pomáhat nebo aspoň hlídat. Nicméně hřiště je určitě velmi povedené a právě ty starší děti si ho určitě maximálně užijou. 

PS: narazíte tu i na Jožina z bažin, tak pokud jste z Prahy, tak bacha na něj :-)