Březová nad Svitavou - Lanový park pod rozhlednou 

18.06.2020

50 minut od Brna, směrem na Svitavy, narazíte na městečko Březová nad Svitavou. Najdete tu dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana, lanový park, koupaliště, hřiště, cukrárnu na náměstí a 4 dráhy pro lesní trail (Březovský rodinný trail), které jsou vhodné pro starší děti. Je to tedy parádní tip třeba na prázdninový výlet.  Dopravit se sem můžete autem nebo sem jede i rychlík z Brna, bez přestupu.  

  • Trasa: tam i zpět 2 km
  • Náročnost: střední
  • Kočárek: terénní ano, ale s velkou námahou 

Auto jsme nechali na místním malém náměstí a po zelené TZ se vydali k rozhledně. Z náměstí až na rozhlednu je to pouhý 1 km. Pokud byste se vydali vlakem, pak od nádraží je to k rozhledně 2,5 km. Cestou z náměstí jsme minuli malou ohradu s ovečkami a hned za železničním mostem už začíná stoupání k rozhledně. Nemusíte se ale bát, cestu vám zpříjemní lesní lanový park s několika překážkami. Některé jsou vhodné spíše jen pro větší děti, ale i ty menší většinu, s pomocí rodičů, zvládnou. Park je zdarma, v lese :-). Cestou vede i NS Údolím řeky Svitavy. 

Pokud máte starší děti a jezdíte traily, najdete tu 4 trasy. Červená, modrá, žlutá a černá trasa. Ta černá je aktuálně až do odvolání uzavřena. 

U rozhledny můžete posedět a dát si sváču. Celá je dřevěná a my napočítali celkem 74 schodů. 

Na náměstí pak najdete cukrárnu a nedaleko i místní menší koupaliště, které je otevřeno o prázdninách. Najdete ho pod Penzionem Pohoda a je tam skluzavka, dětský bazének i dětský koutek a to vše za velmi symbolické vstupné 20,- pro dospělého, děti od 6 let za 10 korun :-).  

A ten, kdo nemá rád veřejné bazény (a bude autem), si cestou zpět může zajet se osvěžit k přehradě Křetínka (vodní nádrž Letovice). Je tu kamínková pláž i rozsáhlé louky. V sezóně je u hl. parkoviště i stánek s občerstvením.