Draxmoor - strašidelný zámek s dětmi?? ANO nebo NE

21.08.2023

Strašidelný zámek Draxmoor najdete v Dolní Rožínce na Vysočině, nedaleko hradu Pernštejn. 

Než se dostanu k samotnému hradu a jeho prohlídce, nezapomeňte, že na naší interaktivní mapě najdete velké množství výletů v okolí. Přímo v Rožínce můžete navštívit SVĚT SKŘÍTKŮ A VÍL, ZŘÍCENINU KAPLE JIVINA a pokud počasí dovolí, můžete se tu i vykoupat v lomu. 

Návštěvu zámku jsme hodně dlouho odkládali, protože jsem si nebyla jistá, jestli by klasickou trasu děcka daly a teď jsem si naprosto jistá, že nedaly a myslím, že bych si cvrkla do gatěk i já, protože se nerada lekám. 

Z toho důvodu jsme využili prázdninový rodinný den, který tu o prázdninách probíhá každý pátek. Pro rok 2023 naposledy pak v pátek 1.9. 

Rodinný den znamená, že je trasa mnohem více osvětlená, nikdo na vás zpoza rohu nevyskočí a nevybafne ani nepouští vizuální strašidelné efekty. 

Co se týče návštěvy s dětmi trasy klasické, kde je větší tma a živá strašidla na vás vybafnou, je to hrozně individuální, každé dítko je jiné. Ptala jsem se a dávají to prý děti 3, 5 i 12 leté, stejně tak ale 3, 5, 12 leté pláčou a bojí se. Já osobně bych asi na klasickou trasu s dítětem mladším 10-ti let nešla, ale jak říkám, je to individuální, takže je to na zvážení každého rodiče. Každopádně to určitě zvažte, ať dítko nemá doživotní trauma a noční můry. Rodinný den si myslím, že by měl být už pro děti od 6 - 7 let zvládnutelný bez nějakých extrémních strachů. 

Za nás ten rodinný den můžu doporučit. Děti se skoro vůbec nebály, spíš byly pořád v očekávání, co bude v další místnosti a líbilo se jim tam. Mějte ale na paměti, ze jde stále o strašidelný hrad. Takže i při tom rodinném dnu jsou tu strašidelné zvuky a občas se něco mírně pohne. Živé postavy tu byly princezna a víla. 

Na začátku prohlídky je krátké 3D kino s ježibabou a pak už začíná samotná prohlídka. Jdete si sami, svým tempem. 

Za nás asi nejstrašidelnější byla cesta výtahem, který vás doveze do pekla. Po otevření výtahu jsou tu strašidelné pekelné zvuky a čerti působí docela dost děsivě. Výtah se třepe, ale reálně si myslím, že jede jen 1 patro, i když se různě třepe pár vteřin. Do výtahu nicméně nemusíte, pokud vám to nedělá dobře a můžete jít po schodech. Ve výtahu je tma, je tam jen drobné světlo. 

PS: bacha, ať neskončíte v kotli u Ježibaby, v rakvičce hrabě Drakuly nebo v pekle :-) 

Po ukončení prohlídky vyjdete na nádvoří zámku, kde je tematické občerstvení, skákací hrad, suvenýry a nějaké další potvory, včetně chaloupky na kuří noze s čarodějnicí :-) 

Parkovat se dá hned u zámku zdarma a pokud máte třeba menší a starší dítko, jeden z rodičů může s menším počkat na nádvoří, kam je vstup zdarma a druhý rodič se starším dítkem může jít na prohlídku. 

Rodinné vstupné (2+2) tuším stálo 630,-