Jinačovický statek a STATEK COFFEE

26.03.2021

O Jinačovicích, místním statku, obchůdku s domácími sýry, vajíčky a dalšími dobrotami a nedalekým hřištěm, jsem vám už jednou psala. Článek si můžete připomenout ZDE.

Dnes vám ale chci říct něco o tom, co vše se na statku chystá. Moc sympatická dvojka, maminka Jana, spolu s majitelkou statku Aničkou, tu pro všechny malé i velké výletníky, cyklisty či běžce chtějí vytvořit parádní výletní místo.  

Snad již brzy tu bude stát MOBILNÍ KAVÁRNA - STATEK COFFEE, která bude právě součástí statku. Jana tu bude nabízet pouze férové lokální dobrůtky, kávu z rodinných pražíren, domácí limonády, mošty, cidery, ale třeba i domácí zmrzlinu. 

Na statku se s dětmi budete moct potkat s velkým množstvím zvířátek. Najdete tu obrovské množství koz a přenádherných kůzlátek, dvě krávy Zuzanku a Elišku s telátky, oslíky, koně, husy, kočku, pejsky a brzy přibudou i slepice a velkým přáním dětí Jany jsou i lamy :-) 

Okolí statku se pomalu, ale jistě revitalizuje. Bude se dělat oplocení, zatravnění, vysází se stromky, keře a květiny a obecně celé to tam prokoukne. Já už se úplně vidím, jak se tam v létě válím na dece, popíjím kávičku nebo cider, zatímco se děcka kochají pohledem na zvířata a nebo jen tak blbnou, protože Jana by tam ráda vybudovala i zázemí pro děti, jako jsou třeba houpačky, pískoviště, skluzavka.

To ale není vše. Holky by tam rády časem pořádaly i příměstské tábory a další programy, při kterých se děti seznámí s děním na statku, ale i se třeba naučí poznávat bylinky. Prostě pecka.

Na všechno ale Jana s Aničkou sami nestačí, a potřebují naši pomoc. Ať již tu finanční, nebo i přiložení ruky k dílu, případně nějakou nabídku materiálu, vybavení, prostě cokoli, co by jim mohlo nějakým způsobem pomoct. Za váš příspěvek si můžete předplatit parádní zážitky!

Janu můžete stejně jako my podpořit na HIT HITu ZDE!

Každá koruna se počítá. Můžete přispět jen tak, nebo si předkoupit kávičku, dortíky či limonádu, ale i půl kila domácího sýra nebo si můžete předplatit oslavu na statku pro 5 - 8 dětí, noc na statku, prohlídku všech zákoutí statku s projížďkou na oslíkovi, program na den statkářem a nebo kurz dojení krav a koz :-)

Věřím, že se tento nový výletní cíl bude hodit nám všem, kteří bydlíme v blízkém i širším okolí a proto, komu se tento projekt líbí, prosím Janu jakýmkoli způsobem podpořte.

Pokud byste chtěli Janě nebo Aničce nabídnout i něco jiného, než menší finanční příspěvek, můžete je kontaktovat na FB profilu statku Jinačovice a nebo přímo na FB Statek coffee.  Na obou profilech najdete i jejich telefonní čísla.

No a za mě nezbývá, než se začít těšit, protože už máme předkoupenou prohlídku statku se svezením na oslíkovi. Syn se tam totiž při naší návštěvě projevil jako nadšený statkář, a rozhodně mu chceme tento zážitek zopakovat :-) 

Mapka znázorňuje umístění statku a obchůdku.