Levandulová farma - Starovičky

28.06.2023

Odpoledne plné barev, vůní a objevování - takový může být výlet na Levandulovou farmu do Staroviček na Jižní Moravě a ani my jsme už neodolali toto místo navštívit. 

Tato malebná farma je známá svými rozlehlými levandulovými poli, a určitě vás okouzlí svou krásou a jemnou vůní.

X Příjezd až k farmě není možný. Je nutné zaparkovat na obecním parkovišti, které najdete hned u hlavní silnice ve Starovičkách. Parkoviště není možné minout, aut je tu většinou více než dost :-). Parkovné je 50,- , stojí u něj 2 toi toiky a je tu velká fialová cedule ODSTAVNÉ PARKOVIŠTĚ. 

Farma je od parkoviště vzdálená asi 1km. Cestou minete jeden občerstvovací stánek (1 kopeček zmrzky tu ale teda stojí 50,- (bez komentáře) a opodál je ještě jedno občerstvení, kde se dá i posedět. Cesta k farmě vede kolem polí a je docela prašná.  

Vstup na farmu je zpoplatněn - Dospělí 60,- , děti 20,- , samosběr levandule je 300,-/kg  (pro představu - za 3 menší kytičky jsme platili asi jen 50,-) . Mají tam dva druhy. Jednu vhodnou na vaření a do kosmetiky a druhou pro dekorační účely. 

Po příchodu na farmu se ponoříte do nádherného světa levandule. Můžete si vzít košíčky a kleštičky, projít se mezi kvetoucími poli, kde si i děcka mohou vyzkoušet sbírání levandule.

TIP: nás to teda nenapadlo, ale spousta lidí tam chodila v bílém oblečení, aby měli pěkné fotky. Hned dole si také můžete půjčit velké bílé deštníky, které vám třeba fotku ještě víc vyladí. :-)

Pěknou rodinnou fotku si tu také můžete udělat na bílých lavičkách, houpačce nebo fialovém traktoru.  

Pro rodiny, které si chtějí odpočinout, je tu také posezení na venkovní zastřešené terase s výhledem na políčka levandule. Ochutnat můžete i levandulovou limonádu, nebo nějakou jinou levandulovou dobrotu. 

Když se pak vrátíte zpět na rozcestí, ještě se můžete vydat do levandulového obchůdku. V něm najdete jednak pár věcí k zakousnutí, ale samozřejmě i různé drobné dárečky. My tady třeba nakoupili drobnosti pro paní učitelky ke konci roku. Naproti obchůdku je ještě maličké dost retro hřiště (pokud se to tak dá teda nazvat). :-)

A kam pak dál? Mrkněte do naší interaktivní mapy, třeba se inspirujete nějakým výletem poblíž :-)