Osvětlený dům Chotovice u Litomyšle

27.12.2021

Nedaleko Litomyšle leží obec Chotovice, kde najdete nádherně a vkusně osvětlený vánoční dům pana Václava Trunce. My si tu udělali s dětmi zastávku cestou domů od rodiny, která bydlí nedaleko a je to krása.  

Vánoční dům, Chotovice č.25 najdete hned naproti kostelu, který leží na kopci nad vesnicí. Autem až nahoru se nesmí, parkuje se různě v obci tak, aby se samozřejmě neomezovali místní. Nesmí se parkovat na silnici 358/II mezi obcí Makov - Chotovice. Parkovat lze v dolní části obce směr Nové Hrady, na místních komunikacích, u požární nádrže a na druhé straně. Samozřejmě víkendy jsou hodně exponované, proto je lepší dům navštívit v týdnu. 

Ke kostelu se jde chvíli hodně do kopce, ale věřte, že za tu menší námahu to opravdu stojí !.

Dům svítí každý den od 16:30 do 22:00 hodin, a to od první adventní neděle až do Tří králů. Od Tří králů do konce ledna je možno rozsvítit po předchozí domluvě. 

Jak jsem říkala, dům je velmi vkusně udělaný, nečiší z něj USA :-) 

Letos je dům ozdoben 74 405 barevnými žárovkami a děti tu narazí na dřevěná zvířátka, jesličky s Ježíškem, dvoje "mrazíkovi" sáně, Ježíškovu poštu, zvoničku, kde si můžou zazvonit a samozřejmě spooooouuustu světýlek a jiných dekorací :-). Je taky možnost se zapsat do pamětní knihy a samozřejmě bude fajn, když nějakou korunu přispějete do kasičky. 

Kostel, který je hned naproti byl otevřen a je v něm malinká výstava betlémů. Jsou tam většinou papírové modely. 

Moc se nám tu líbilo, děti byly z domu samozřejmě maximálně nadšené. Pokud tedy budete mít cestu kolem Litomyšle nebo Poličky, určitě si sem udělejte krátkou zastávku. Věřím, že nebudete litovat :-)