Naše ubytko ve Stubai s vodopádem Mischbach za zády

14.08.2023

Najít cenově dostupné ubytování, aby zahrnovalo aspoň polopenzi, STUBAI SUPER kartu a aby tam bylo aspoň něco málo pro děti, mi teda letos dalo fakt zabrat, ale nakonec jsem objevila rodinný Pension Rosenhügel a byli jsme opravdu moc moc spokojení a pozitivně překvapení. 

Pobyt tady jsme si opravdu moc užili a s klidným srdcem to tady můžeme doporučit. 

Hřiště u pensionu
Hřiště u pensionu
Vodopád Mischbachwasserfall je nedaleko
Vodopád Mischbachwasserfall je nedaleko

Penzion se nachází v městské části Gasteig, která jakoby spadá pod Neustift im Stubaital a na všechny výlety, které jsme podnikli, se odsud dostanete během chvilky. 

Zastávka busu se navíc nachází asi 100 metrů pod pensionem. V rámci STUBAI karty je MHD zdarma.  

Personál: domluvíte se německy/anglicky/italsky. Všichni byli strašně milí a ochotní. Je to rodinný pension, který obsluhuje i zdá se ta aktuálně nejstarší generace, která tam na všechno dohlíží :-) 

Pokoje: zkusili jsme dva různé pokoje, protože jsme tu pobyt o jednu noc prodlužovali - a na tu poslední noc jsme akorát tedy museli změnit pokoj, protože náš původní nebyl volný. Oba pokoje byly nicméně opravdu velké, prostorné a čisté. Uklízeli nám každý den. Pro rodinu 2+2 opravdu hodně prostoru, žádné mačkání se na nepohodlných postelích. Jednou jsme měli pokoj podkrovní s terasou a výhledem na ledovec, podruhé pak naopak pokoj v přízemí, kde se dalo vyjít z pokoje rovnou k hřišti. :) 

U pensionu je menší hřiště, kde můžou děcka blbnout a je tady parádní výhled na vodopád Mischbachwasserfall, který je odsud kousíček. Uvnitř pensionu mají saunu klasickou a infra saunu. Bazén nemají, stejně tak tu není vnitřní herna. Dají se tu však zapůjčit nějaké hry a deskovky.  Dole u saun je ještě fotbálek a pingpongový stůl. 

Podkrovní pokoj
Podkrovní pokoj
Pokoj v přízemí
Pokoj v přízemí
Výhled z pokoje v přízemí
Výhled z pokoje v přízemí
Pokoj v přízemí
Pokoj v přízemí
Podkrovní pokoj
Podkrovní pokoj

Jídlo: měli jsme polopenzi, kdy snídaně byly podávány klasicky formou bufetu, vyber si a naber si sám a večeře pak polévka/salátový bar/hlavní jídlo a dezert. 

Hl.jídlo bylo vždy na výběr masná a vegetariánská varianta, která se hlásí vždy na večeři na další den. Z toho jsem kvůli děckám měla upřímně docela obavu, protože ti jedí pomalu tak maximálně řízek s hranolkama a špagety s kečupem, ale snědly tady skoro všechno, protože vařili vážně skvěle. Polévka byl skoro vždy vývar a děcka se olizovaly až za ušima, protože je v Rakousku dělají bez zeleniny :-). Dezerty byly taky super, až jsme to častokrát ani nemohli sníst, nebo museli odmítnout, jinak bysme už asi pukli. 

Když jsme první den přijeli na místo, hned po ubytování a základním průzkumu jsme vyrazili na vodopád Mischbachwasserfall, který byl vidět nedaleko. Od penzionu to bylo pěšky až k vodopádu asi 10 - 15 minut chůze. 

Vodopád je docela veliký a můžete se pod ním procházet.