Podmitrov - areál uprostřed lesů

18.06.2020

Hodinu od Brna a půl hodinky ze Žďáru nad Sázavou, v nádherné přírodě, v podstatě "na konci světa" najdete takový malý " lesní areál" pro děti - Podmitrov. 

  • Trasa: 3 km tam i zpět
  • Náročnost: mírná/střední
  • S kočárkem: ANO 

Dostanete se sem pěšky, z několika směrů, ale i autem. My si zvolili trasu pěšky z Mitrova. U zámku Mitrov můžete nechat auto a kolem luk, kde se pasou krávy a koně sejdete dolů, po asfaltové cestě, až k Lesnímu Penzionu Podmitrov. Občas tu projede nějaké auto nebo kolo, ale rozhodně tu nepanuje žádný hustý provoz. Cesta je stále z kopce 1,5 km (zpět tedy do kopce), ale jelikož je cíl trasy v údolí, vždycky se jedna část cesty jde do kopce. Můžete se sem vydat i z obce Habří, lesem, po modré či červené TZ. 

Pokud půjdete jako my, téměř u cíle narazíte na zříceninu hradu Mitrov. Najdete zde dochované, poměrně velké části zdí a pozůstatky příkopů. 

V samotném Podmitrově pak na děti čeká spousta zvířat. Určitě zaujme speciální druh prasat Mangalice, dále tu jsou koně, ovce, husy, daňci v oboře, kozy. Kromě toho jsou tu houpačky, lanovka, velké pískoviště, dřevěný domeček, skluzavky a další prolézačky. Můžete se tu samozřejmě i občerstvit a najíst. Zvířata samotná ale určitě nekrmte, ať jim neublížíte. Mají tam jídla dost. :-)

Celý areál se nachází hned u řeky, obklopen lesy ze všech stran, v krásné přírodě Vysočiny. 

Na závěr malé upozornění: pokud se rozhodnete pro cestu autem až dolů, nohu z plynu. Cesta je hodně úzká, vyhýbání 2 aut tak může být na určitých místech trochu problém.