Sloup - procházka kolem Sloupsko-šošůvských jeskyní

01.02.2021
  • Vzdálenost od Brna: 45 min.
  • Trasa: tam i zpět 2 km
  • Kočárek: ANO (ne pokud je cesta pokrytá ledem)
  • Náročnost: mírná
Vstup do hl. jeskyní
Vstup do hl. jeskyní

Krásnou, velmi nenáročnou procházku si můžete udělat v okolí Sloupsko-šošůvských jeskyní. Samozřejmě ideální by bylo, kdyby byly otevřené, ale jak všichni víme, to není v současné době možné. 

Cesta je jen po rovině, ale po oblevě a opětovném zamrznutí byla skoro celá cesta, včetně parkoviště, pokrytá ledem, takže to opravdu dost klouže a velkou část cesty jsme šli tedy spíše po trávě než po cestě. Kočárek bych sem tedy brala, až led povolí. 

Auto jsme nechali na hlavním parkovišti u jeskyní a pomalu jsme se přesouvali až k hotelu Broušek, kde je malé hřiště. 

skála Evropa
skála Evropa
Hřebenáč
Hřebenáč

Cestou děti můžou probádat okolí skály Evropa, která se nachází hned za parkovištěm, nedaleko je hned další skála nazvaná Otec, matka, syn a čelovky určitě budete potřebovat přímo v hlavních jeskyních, které jsou částečně volně přístupné a zapátrat po netopýrech tady určitě tedy můžete. Cestou jsme též narazili na velké množství rampouchů. 

Zaujme vás i skála zvaná Hřebenáč, na jejímž vrcholu je kříž. Další jeskyní, na kterou narazíte, je jeskyně Kůlna. Ta je nyní samozřejmě též zavřená.

Na konci této krátké trasy je restaurace a hotel Broušek, kde je venkovní hřiště. Výdejní okénko tu teď bohužel nefunguje.

PS: v centru obce je restaurace Stará škola. Tu jsme navštívili v létě a byl tam malý vnitřní koutek. (nyní samozřejmě zavřeno).