Vánoční Třebíč - do 9.1.2022

09.12.2021

Loni jsme to nestihli, ale letos jsme si vánoční Třebíč teda rozhodně ujít nechtěli nechat.  

Výzdoba, kterou v Třebíči nachystali je něco tak překrásného a nádherného, že se to ani slovy popsat nedá. 

Udělali jsme si tu takový menší okruh, celkem asi 4km, ale i tak jsme neviděli úplně všechno. V Třebíči navíc bylo sněhu dost, a krásně nám sněžilo, takže to byla opravdu úžasná procházka. 

Parkovali jsme u kostela sv. Václava a Ludmily nad Divadlem Pasáž, kde najdete adventní věnec a to byla naše první zastávka. Poté jsme se přesunuli k nazdobené vyhlídkové věži a kostelu sv. Martina, kde kromě dřevěného betlému, zvoničky najdete vánoční strom a další výzdobu. 

Další zastávkou byla Masarykova vyhlídka, která je ozdobená velkou svíčkou (schody na ni jsou v malinké uličce hned u večerky). Pak už jsme pokračovali dál přes Hrádek, kde je celá alej nazdobená a jsou tu obří zvířátka. Pak jsme sešli dolů, k bazilice Sv. Prokopa. Zde je krásně nazdobená zahrada. Po pár krocích, na nádvoří zámku je zase krásný strom, slámový betlém (v muzeu Vysočiny Třebíč je teď i výstava betlémů, ty jsme ale časově nestíhaly). Odtud jsme se pak již vraceli pomalu zpět k autu.

Výzdobu jsme neviděli všechnu. Ještě je jelení rodinka u ZŠ Jarošova, anděl na ul. Táborská, nádherně ozdoben je i větrný mlýn, který je ale krásně vidět i z dálky a ještě v Demlově ulici je výzdoba. 

Naše přibližná trasa ZDE. Dále vám taky přikládám fotku, kterou vytvořilo Město Třebíč, pro lepší orientaci, kde všude se výzdoba nachází.   

Co se týče nějakého občerstvení, my byli vybaveni termoskou s čajem, ale po cestě bylo spoustu kavárniček, takže vzít si na procházku něco na zahřátí s sebou nebyl problém. Zastavit se můžete třeba v Café art v Židovské čtvrti na ul. Blahoslavova, nebo v Kafe pod Lampou na Žerotínově náměstí, nebo v Kavárně za pecí pod bazilikou.