Zámek Lysice a NS Lysickou Oborou

01.05.2024
  • Vzdálenost od Brna: 35 min

Při našem "zámeckém putování" blanenským okresem jsme nevynechali ani zámek v Lysicích. Jeho zahrady jsou nově opravené a byly dlouho zavřené, tak jsme se zajeli podívat, jak se jim to povedlo.  

Dříve jsme tu měli i NS Lysickou oborou, která je hned nad zámkem, z ní už toho ale moc bohužel nezbylo, tak jsem ji z webu smazala. 

Za rodinu 2+2 jsme dali za vstupné do zahrad 320,- 

Zahrady nejsou úplně nějak velké a rozsáhlé, procházka zahradou nám zabrala tak kolem půl hodinky, ale opravené jsou krásně. Poté jsme se šli právě podívat nahoru, zda je stezka ještě "v provozu", ale zbyly z ní poslední 3 naučné tabule. 

Nad zámkem, právě kde byla stezka, je i hřiště pro menší děti a venkovní tělocvična. Tak tady se taky můžete chvíli zdržet, pokud máte malé děti. 

Zbytky stezky
Zbytky stezky
Hřiště nad zámkem
Hřiště nad zámkem
Hřiště nad zámkem
Hřiště nad zámkem

Kávičku a zmrzku jsme si chtěli dát v Café Dubsky na nádvoří zámku, ale odradila nás obří fronta a dlouhá čekací doba na kafe, a tak, když už jsme se chystali zpět k autu, zahlédla jsem hned naproti bráně kavárnu a čokoládovnu s názvem Štěpánčiny divné čokolády a návštěvu určitě doporučujeme, protože tak divné příchutě čokolády jste určitě ještě neviděli.  

Jedná se o pidi venkovní kavárničku, která bývá otevřena jen pátky až neděle. Okolo květnových svátků je tedy otevřeno výjimečně od středy do neděle. Venku je pár stolečků k posezení a koutek pro děti s pískovištěm a kuchyňkou a vozítka pro děti. 

Káva byla výborná, stejně tak domácí zmrzlinový sorbet a těch netradičních čokolád co tu mají................, to byste koukali :-) Třeba taková gulášová se sušenými rajčaty, nebo slaná uzená s mandlemi, či mega pikantní čokoláda. My neodolali růžové čokoládě s kousky růže a byla vynikající a je vhodná i pro děti. 

Některé názvy čokolád jsou publikovatelné až po 22 hod :-) a můj táta jednu z nich prý dostal a nemá odvahu ji otevřít :-) :-) :-) Určitě to budou mít na webu, ani to sem nechci dávat :-)

Hned za Lysicemi jsou Drnovice, kde je lesní park pro děti a ten byl naší další zastávkou, aby jsme omrkli, v jakém je to stavu tam. Updatovaný článek najdete též u nás na webu :-) a pro další tipy z okolí hledejte v naší interaktivní mapě.