Želiv u Humpolce - Ledopády s dětmi

23.01.2021
  • Vzdálenost od Brna:  1,15 hod

Po sněhu u nás ani památky, v lese bláto......a tak jsme s dětmi vyrazili zase za sněhem. Tentokrát jsme nejeli jen výlučně bobovat, ale spojili jsme to s naprosto parádní zimní procházkou :-).

  • Trasa: až k občerstvení tam i zpět 7 km, jen k ledopádům cca 5 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárky: ANO i v zimě 
  • Boby s sebou 

Cílem se nám stala moje oblíbená Vysočina, obec Želiv, nedaleko Humpolce. Po D1 z Brna jste tu za 1:15, což je úplně v pohodě dojezdnost. :-)

Na naší trase, která vás z obce dovede až k Sedlické hydroelektrárně, minete malou přehradu Vřesník, cestou dále narazíte na skálu, ze které stéká dolů voda z potůčku a v mrazech se tu vytváří ledopády. 

Aktuálně po oblevě nejsou ledopády nijak extrémně velké, ale i tak je to moc pěkná podívaná.  

Cesta start - cíl byla navíc až na pár míst celá pod sněhem, nebo ledem, takže se děcka skoro celou cestou mohli vézt na bobech. Navíc sníh má teď naprosto ideální "konzistenci" na pořádnou koulovačku a na stavění sněhuláků nebo iglů, takže jsme se po cestě teda dost vyblbli všichni. 

U ledopádů se můžete otočit a vyrazit zpět k autu, nebo můžete ještě pokračovat necelý 1 km až k Sedlické hydroelektrárně. 

Najdete tady rekreační středisko, které teď samozřejmě není v provozu, ale o víkendech tu funguje okýnko, kde se můžete občerstvit nebo zahřát u ohně. Stejně tak si tu můžete opéct špekáček nebo "pokecat" s kocourem Čendou. Otvírají v 11 hod. Na léto tu je i docela velký lanový park.

Celá trasa není opravdu vůbec náročná, jde se hodně po rovině nebo mírně do kopce či z kopce a je to určitě parádní trasa i pro kočárek, a to v jakémkoli období. Na konec jsme se ještě na chvíli stavili na hřiště, protože to se nacházelo na naší startovní pozici.