Koupání v Zell am See a výlet lodí SCHMITTENHÖHE

20.06.2021

Míst ke koupání okolo jezera je samozřejmě mnoho. Můžete si prostě najít nějaké místo na trávě, volně, bez nutnosti prokazovat se testem a nebo si můžete vybrat jedno ze 3 venkovních koupališť, které spadají do letní Zell am See karty, tzn. vstup do nich je zdarma. 

Všechny bazény mají společné to, že si vždycky můžete vybrat, jestli půjdete do bazénu, který je rozhodně teplejší, nebo do jezera.

My vyzkoušeli 2 ze 3. 

1) Strandbad Seespitz - ty jsme nestihli, necháváme si na někdy příště (najdete je nedaleko několika fotbalových hřišť a sportovní zóny) 

2) Strandbad Zell am See - ty najdete na promenádě, jen pár metrů od přístavu, kde kotví výletní loď. Tam jsme vyrazili právě po plavbě. 

3) Strandbad Thumersbach - ty najdete na opačné straně jezera a je tu velká parkovací plocha

Zell am See
Zell am See
Thumersbach
Thumersbach

Pokud bychom měli srovnat 2 a 3, dětem se rozhodně líbilo více v Zell am See, protože tu bylo více prvků pro děti, včetně malého bazénku. 

Thumersbach nabízí naprosto bezkonkurenční výhled, voda v bazénu byla ale docela studená. Je tu pěkné hřiště s pískem, ale zase chybí nějaký menší bazének pro děti. 

Venkovní bazén v Zell am See oproti tomu moc výhled nemá, ale zato je tu již zmíněný dětský bazének, tobogán, hříbek a další prvky. U jezera jsou i skokánky do vody. Hřiště tu není, ale jedno docela velké je hned pár metrů od vchodu.

A pro případ škaredého počasí je v Zell am See i vnitřní aquapark. 

Co se výletu lodí týče, loď kotví na promenádě v centru města, na tzv. Esplanade. V letní kartě je jízda zdarma, připlácí se pouze úplně nejvyšší patro lodi, tzv. sun deck, to je 5 € na osobu nad 6 let včetně. 

Plavba trvá hodinu, jsou tu krásné výhledy, ale myslím, že to není něco, bez čeho bychom se neobešli. Na palubě jsou bary, takže si na plavbu můžete dát i něco dobrého. Test je pro vstup na loď nutný.