Krimmelské vodopády a vodní centrum

24.06.2021
  • Trasa:  6 km tam i zpět, lze prodloužit 
  • Náročnost: vysoká, celou cestu nahoru se jde do kopce v malých serpentýnách
  • Kočárek: ANO lze, na cestě nejsou žádné kořeny nebo kameny, ale strašně se nadřete. Já bych tam s kočárkem nešla, i když pár tatínků s jazykem na vestě s kočárkem jsme tam potkali. :-)
  • START: parking 5 €, případně lze zaparkovat na P4 nad vodním centrem a koupíte si kombi ticket, ve kterém máte vodopády, vodní centrum a tento P4 parking v ceně. Rodinné vstupné takto stojí 21,60 €
  • VSTUPNÉ: s letní kartou Zell am See je vstup na vodopády zdarma, na vodní centrum je sleva. Pokud budete chtít tedy jít i do vodního světa, asi se vyplatí koupit rovnou ten kombi ticket a parkovat na té P4
  • TEST: NE, pouze restaurace 

Naším původním plánem bylo vylézt až k hornímu vodopádu a poté se okruhem vrátit zpět až k vodnímu světu. Stoupání nahoru je ale docela dost náročné a nevěděli jsme, kolik času nám vodní svět zabere, takže jsme plán přehodnotili a za cíl jsme si dali aspoň vrchol středního vodopádu. 

Celou cestu se jde do prudkého kopce, ale co chvíle narazíte na velké množství vyhlídek na vodopády, kde si můžete odpočinout. V cíli jsme se občerstvili na zahrádce u středního vodopádu a poté už pak stejnou cestou, z kopce "utíkali" směr Wasser welten.

V areálu vodního světa najdete menší vnitřní část, kde se můžete dozvědět něco o světě vody. (pokud tedy umíte německy nebo anglicky). 

Děti samozřejmě ale bude zajímat hlavně ta část venkovní. Je to takový park plný různých vodních prvků, kde se můžete všichni skvěle vyřádit a osvěžit. 

Jediné, co hodnotím jako nedomyšlené je fakt, že v té venkovní části mají posezení i se slunečníky, ale pro občerstvení si dovnitř nemůžete. Jak prostě jednou vylezete ven, tak není cesty zpět :-) (já to samozřejmě nevěděla, šla jsem tam pro ledňáky...řekli mi, že zpět už nemůžu, ale to nemůžu trvalo naštěstí jen si 5 vteřin, a pak mě tam pustili zpět). :-)

Obecně si na tuto oblast určitě vyhraďte celý den, případně ještě po cestě zpět udělejte zastávku v Muzeu NP v Mittersillu (bude o něm jiný článek).