Kuřim - rybník Srpek a okolí

13.05.2020

Vzdálenost od Brna: 20 min 

Severně od Brna leží Kuřim, kde si můžete udělat procházku kolem rybníka Srpek a dál, až k Ranči Oliver, kde si můžete dopředu objednat svezení dětí na koni.  

  • Trasa: cca 5 km
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO 
  • S sebou: můžete vzít dětem kola

Do Kuřimi se pohodlně dostanete vlakem linky S3, která staví v každé brněnské vlakové zastávce a nebo z Kr.Pole či Řečkovic busem č.71. 

Pokud Kuřim neznáte, určitě koukejte na mapu, protože k rybníku se od nádraží dostanete menšími ulicemi a tak není jednoduché to popsat. Nevede sem žádná hlavní cesta. Od nádraží je to k rybníku necelý kilometr. Na rybníku jsou kačeny, labutě, a pokud přijdete od žel. mostu, po levé straně uvidíte pidi "venkovní posilovnu". Vydejte se cestičkou podél rybníku, až dorazíte k Houpačce Jana Palacha. Odtud vede cestička dál, směrem k polím. Narazíte tu na dva malé rybníčky, velké dřevěné špalky a pokračujte dál, dokud nenarazíte na místo, kde vlevo vede polní cesta. (bohužel není na mapě). Tou se vydejte až narazíte na odpočinkové místo, kde je např. i dřevěná houpačka a "kuřimský Stonehenge". Trochu vám snad pomůžou moje mapky. 

Až se děcka vyblbnou, po asfaltové cestě se vydejte opačným směrem než je rybník. Dojdete na křižovatku. Odtud se dejte doprava směrem do města. Po levé straně už uvidíte Ranč Oliver, kde jsou koně, poník Oliver, kozy. Odtud se už pak městem dostanete zpět na nádraží. Od ranče je to asi 1,5 km.