Lainzer Tiergarten

08.08.2022

Dalším tipem z Vídně je místo, které je vhodné pro všechny, kdo nevyhledává davy lidí a rád si odpočine od ruchu velkoměsta a všudypřítomných turistů.

I ve Vídni se totiž dá vyrazit "mimo civilizaci" a užít si trochu té přírody. :-)

Park Lainzer Tiergarten je volně přístupný areál se vstupem ZDARMA . Jde tu především o procházku přírodou a je jen a jen na vás, kam až se vydáte. Areál je obří, má několik desítek hektarů a vstupních bran do areálu je víc. 

My zvolili vstup Lainzer Tor. Kousíček za branou najdete hřiště pro děti a oboru s daňky a muflony. Podle mapy parku se tedy můžete rozhodnout, jestli, či kam se půjdete projít. 

My si vyšlápli kousek dál k Rohrhaus, kde se nachází restaurace a je tu pro děti opět k dispozici hřiště. Cestou půjdete kolem Hermesvilla, což je takový menší zámeček. I zde je možnost se občerstvit, je tu restaurace. Pokud byste chtěli k Rohrhaus jako my, za zámečkem k němu vedou 2 cesty. Doporučuju tu Waldweg Rohrhaus. Je o něco kratší než ta druhá, je to ale cesta spíše lesem, a ačkoli je chvílemi docela do kopce, pořád ten kopec je mnohem snesitelnější, než druhou cestou, kde je to sice po asfaltu celou dobu, ale fakt teda brutální kopec. Tato cesta je určitě sjízdná kočárkem, ale ten kopec je fakt docela šílenej. 

Cestou k Rohrhaus musíte projít branou obory, tak za sebou nezapomeňte zavřít. 

👉 VSTUP do parku: ZDARMA, platí se jen v restauraci 

👉 Doprava: Na zelené lince metra zastávka Hietzing (odsud se dá jít do ZOO a Schönbrunn zahrad), hned před metrem je zastávka autobusu 56B, který vás odveze až před bránu Lainzer Tor, je to konečná zastávka.