Lažánky u Blanska - Mýdlové dílničky u Mydlidědka 

06.09.2020
  • Vzdálenost od Brna: 30 minut

Při putování Moravským Krasem si můžete s dětmi udělat krátkou zastávku v Lažánkách u Blanska (pozor! nejsou to ty Lažánky za Vev. Bítýškou). 

V centru obce tu najdete "voňavou" prodejnu a výrobnu nejen mýdel a svíček ze včelího vosku - Mydlidědek. Tato prodejna s možností dílniček pro děti je jednou z "pohádkových kanceláří" království šneka Krasíka, dětského symbolu Moravského Krasu. Všechny svíčky a mýdla se tu vyrábí ručně, již několik let. 

V pohádkových kancelářích dětem můžete vyzvednout cestovní pas, který slouží ke sbírání razítek, případně zapisování cestovatelských zážitků. Za určitý počet razítek pak na děti čekají různé odměny (pexeso, dřevěné mince, kniha pohádek). 

Při putování s Krasíkem také děti mohou plnit různé úkoly. Pracovní listy k tomuto roku a k jednotlivým zastávkám si můžete vytisknout z internetu - ZDE, nebo je lze vyzvednout v některé z pohádkových kanceláří. 

Trasy a kanceláře se každoročně mírně obměňují. Z loňských let již pár razítek máme :-). 

Co se týče dílniček u Mydlidědka, děti si mohou vyrobit svoje voňavé mýdlo a umotat svíčku ze včelího vosku. Paní se dětem hezky věnovala a nám rodičům dala  menší výklad k výrobě svíček. Za jedno dítko zaplatíte 80 Kč. 

V prodejně si můžete koupit nějakou drobnost na památku, děcka si můžou dát nanuka a rodiče třeba kafe.