Litomyšl - Regionální muzeum a bludiště historií zámku 

23.05.2020
  • Vzdálenost od Brna: 1,30 hod

V tomto celodenním výletu vám ukážu, že Litomyšl má co nabídnout i rodinám s dětmi.  Na návštěvu zámku naše děcka ještě nemají rozum a tak naší první zastávkou bylo Regionální muzeum, které velmi často pořádá výstavy a expozice zaměřené na děti, a hlavně jsou vždy interaktivní. 

Jednou to byla třeba výstava Imaginárium, která představovala různé divadelní, loutkové a výtvarné objekty a dekorace. Podruhé pak výstava Zdeněk Miler dětem, na které jsme se třeba dozvěděli, že než pan Miler namaloval krtečka do aktuální podoby, trvalo mu to 2 roky😲. Navíc v muzeu je i herna, kde si děcka můžou chvíli pohrát.

U zámku najdete i menší lanový park a určitě doporučujeme nevynechat ani bludiště historií zámku, které je volně přístupné a zdarma. Tam se dětem také moc líbilo a dostatečně se tam vyblbly, i se něco naučily. Procházka klášterní zahradou, která je hned přes ulici, také není vůbec k zahození.

Další zastávkou na našem seznamu byla vyhlášená pralinkárna/čokoládovna CHOCCO CAFFÉ na náměstí. V den naší návštěvy jsme měli opravdu dost chladno, takže nám vynikající horká čokoláda přišla opravdu vhod..... a ten kopec šlehačky..... 😋😋

Výlet jsme zakončili návštěvou tak trochu netradičního hřiště, které bylo vybudováno u řeky v ulici Vodní Valy, kde se děcka můžou dostatečně vyblbnout a rodiče v klidu posedět.

Smetanova Litomyšl je opravdu krásná